Domácí

V Praze zatkli kurdského politika, Turci vypsali milionovou odměnu

V Praze zatkli kurdského politika, Turci vypsali milionovou odměnu
Zdroj: Profimedia

V sobotu byl podle turecké zpravodajské agentury v Praze zatčen jeden z bývalých vůdčích členů Strany demokratické unie, která je považována za odnož Strany kurdských pracujících (PKK). Tu Turecko považuje za teroristickou organizaci. Na Sáliha Muslima Turecko vypsalo odměnu milion dolarů.

Salíh Muslim byl v sobotu zadržen na území hlavního města České republiky, uvedla agentura Anadolu.

Zatčení osoby, o kterou se zajímal turecký Interpol, potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová: "Pražská policie zadržela v noci ze soboty na neděli na základě předběžného souhlasu státního zástupce 67letého cizince, který byl v hledáčku tureckého Interpolu. Zadržený byl po provedení nezbytných úkonů umístěn v policejní cele."

Muslim byl jedním z vrchních členů Strany demokratické unie. Ta je považována za onož Strany kurdských pracujících, která je v Turecku považována za teroristickou organizaci.

"O jeho zadržení byli cestou mezinárodně právní spolupráce informováni pracovníci Interpolu Ankara. Policie ČR bude dále postupovat standardně dle zákona č. 104/2013Sb., o mezinárodní justiční spolupráci ve věcech trestních," doplnila Zoulová.

Zatčený politik je jedním z nehledanějších lidí v Turecku, vláda za něj nabídla odměnu jeden milion amerických dolarů. Za teroristickou organizaci PKK od roku 1997 považují i Spojené státy americké. Ne ve všech zemích je strana považována za teroristickou organizaci.

Související obsah

Turecké bezpečnostní složky a ministerstvo spravedlnosti již zahájily správní proces pro vydání Sáliha Muslima, uvádí turecká agentura Anadolu.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz