Pes

Psí hrdina! Chlapce chránil před zloději, sám schytal čtyři kulky!

Psí hrdina! Chlapce chránil před zloději, sám schytal čtyři kulky!
Zdroj: facebook

Německý ovčák Rex bránil svého majitele před zloději. Utržil několik střelných ran, pachatelé ho také zbili. Lekli se až policejních sirén a utekli neznámo kam. Policie je zatím nedopadla. Rex musel na operaci, měl by ale přežít.

Když se zloději vloupali do domu ve městě Des Moines v americkém státě Washington, 16letý Javier zavolal na tísňovou linku a poté se ukryl ve skříni. Jeho pes Rex byl ale odhodlaný ho bránit a běžel dolů ke dveřím, píše portál People.

"Oba zloději s ním zápasili a bili ho vším, co měli po ruce. Rex pak znovu vyběhl nahoru po schodech, celý pomlácený, ale chtěl zkontrolovat svého pána, který se stále schovával," popsala Javierova teta Susy Cadenová.

Zloději pejska následovali až do Javierova pokoje. "Rex vylezl ze skříně a s tou trochou síly, která mu zbývala, se na ně vrhnul, protože věděl, že je synovec v nebezpečí. Bohužel Rexe čtyřikrát postřelili, až konečně boj vzdal," dodala Susy.

 

Pachatele nakonec odradily až policejní siréry, utekli neznámo kam. Policie zásah potvrdila, sdělila také to, že strážníci našli Javiera a postřeleného Rexe v jeho náručí ve skříni. "Mladík popsal, že slyšel psa štěkat, pak zvuk rozbíjejícího se skla a znovu štěkot. Poté výstřely a už nic," sdělil policista Doug Jenkins.

Související obsah

Javier byl v pořádku, Rex ale musel k veterináři a stále na klinice zůstává. Náklady na jeho léčbu se vyšplhaly na 10 tisíc dolarů (200 tisíc korun), proto rodina založila sbírku na internetové stránce GoFundMe. Peníze už se vybraly, zloděje ale zatím policie nedopadla.

ČTĚTE TAKÉ:

Celebrity a jejich úžasní psí mazlíčci. Podívejte!
Proč je pes nejoblíbenější zvíře? Tyto fotky vám dají odpověď!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz