Domácí

Inspekce zabavila 31 tun vadného medu. Obsahoval antibiotika

V rámci mimořádné kontrolní akce na Olomoucku inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili a zadrželi 31 449 kg nelegálního medu. Med obsahoval antibiotika a je proto nevhodný k lidské spotřebě.

Akci inspektoři SZPI uskutečnili dne 23. 2. 2018 a to v objektu bývalého zemědělského družstva na Olomoucku.

Jednalo se o výrobky s etiketami výrobce Včelpo spol. s r.o., šarže s datem minimální trvanlivosti do: 4.9.2018, 11.9.2018, 30.9.2018, 27.8.2018.

"Laboratorní rozbor při předchozích kontrolách SZPI a Státní veterinární správy (SVS) v r. 2015 potvrdil přítomnost reziduí antibiotik. Vzhledem k této skutečnosti se jedná o potraviny nevhodné k lidské spotřebě a tedy nelegální, inspektoři je na místě zadrželi a sklad zapečetili," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Související obsah

Provozovatel nezajistil inspektorům přístup ke kontrole. Pro podezření, že se v prostoru nachází nebezpečné potraviny, které mohou po uvedení na trh ohrozit spotřebitele, si inspektoři přístup do prostor zjednali sami.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz