Otrokovice

Školáka obtěžovali v autobuse, ale nikdo se ho nezastal. Okradli ho!

Dvanáctiletého školáka z Otrokovic v pondělí přepadli a okradli na cestě z tréningu. Policie už zadržela osmadvacetiletého muže a osmnáctiletou ženu. Jeho okolí je v šoku především z toho, že se chlapce nikdo nezastal.

Dva školáci jeli autobusem z tréninku do centra Otrokovic. V autobuse je začala obtěžovat dvojce – muž se ženou. Jeden z chlapců se začal bát a vystoupil a zastávku dříve.

Dvanáctiletý školák se ale rozhodl pokračovat až do své cílové stanice. Šokující je, že nikdo ze spolucestujících v autobuse nezasáhl. Podle informací Deníku dvojice vystoupila s ním a začala po něm požadovat peníze.

Vystrašené dítě jim dalo padesátikorunu a pak deset korun. To se jim ale zřejmě zdálo málo a neváhali chlapcovi vzít batoh a začít ho prohledávat. Školákovi ukradli okolo tří set korun a odešli.

Incident popsal trenér chlapce Karel Š. "V podvečer přepadl mého svěřence staršího žáka při cestě z florbalového tréninku v Otrokovicích starší pár - muž s ženou a sprostě jej okradli. Byli sice dopadeni, ale pochybuji, že jim něco hrozí. Prosím všechny slušné lidi, pokud něco takového zaregistrujete (začali obtěžovat už v autobusu), prosím reagujte a také zalarmujte policii. Nebuďme lhostejní a k takovým lidem ani tolerantní," napsal na Facebooku trenér Karel.

Související obsah

Matka okradeného chlapce zavolala strážníky. "Ji i chlapce zavezli do blízkého nákupního centra, kam se po přepadení dvojice pachatelů vydala, a tam je chlapec strážníkům identifikoval. Dvojici zadrželi, omezili na osobní svobodě a později předali policii," popsal Deníku ředitel otrokovických strážníků Tomáš Gromus.

Vyšetřovatel muže se ženou, kteří se ke všemu přiznali, obvinil z krádeže. Za trestný čin jim hrozí až dvouletý trest. Osmadvacetiletý muž je v podmínce, takže se může jeho trest o rok prodloužit.

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Umíte základy SEBEOBRANY?
Účinná prevence přepadení: JAK SE NESTÁT OBĚTÍ?

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz