Alexandra Udženija

Fackovačka na radnici: Známá politička zbila na jednání kolegu

První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija vlepila facku zastupiteli Prahy 2 Danu Richterovi. Stalo se to na pondělním jednání zastupitelstva městské části. Udženiji vadilo, že se Richter vulgárně navážel do stranických kolegyň.

Na pondělním zasedání zastupitelstva Prahy 2 bylo pořádně dusno. Vše odstartovalo emotivní vystoupení zastupitele Dana Richtera, bývalého člena hnutí Občané za spokojené bydlení (OSB). Richter podle spolustraníků nejde pro ostré slovo daleko a tak tomu bylo i v pondělí. Informoval o tom Týden.cz.

Richter ve svém projevu vulgárně urážel ostatní členy zastupitelstva, především pak místostarostku Michaelu Mazancovou. Té prý Richter nemůže odpustit, že v minulosti hlasovala pro jeho vyloučení z OSB. Během jeho projevu část zastupitelů, včetně Udženiji, opustila sál.

Jenže pak se situace vyhrotila ještě víc, jeden z bývalých spolustraníků začal podle svědků lít Richterovi vodu ze skleničky na hlavu. Udženija, která se následně vracela do sálu, vlepila politikovi facku. A dočkala se prý potlesku.

Související obsah

Sama Udženija facku potvrdila a hrdě se k ní hlásí. Podle ní Mazancová čelila už po několikáté vulgárnímu a krajně nemístnému verbálnímu útoku zastupitele Richtera, se kterým to nebylo jednoduché nikdy.

"Pan Richter dlouhodobě lživě dehonestuje naši paní starostku Černochovou a přihlížet tomu, jak někdo vulgárně uráží bývalou stranickou kolegyni na jednání zastupitelstva, před diváky a na půdě radnice, s prominutím do k***v, prostě nebudu," vyjádřila se Udženija.

"Ano, dala jsem mu výchovnou facku a víte co? Nebyl to zkrat, nejsem si jista, zda bych to neudělala zase. Nesnesu hulváty, kteří si myslí, že jim všechno projde a chtěla jsem se nějak postavit za kolegyni," dodala.

Richter podle Týdnu už podal na Udženiju stížnost za fyzické napadení. Žádá také, aby byla podrobena psychiatrickému vyšetření a byla jí odebrána zbraň, pokud nějakou vlastní. Jejím jednáním se prý cítí být ohrožen na životě.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz