Domácí

Myslivec omylem postřelil dvě ženy. Na hony však může dál

Státní zástupce zastavil stíhání myslivce, který v listopadu loňského roku na honu na Frýdecko-Místecku postřelil dvě ženy. Byla mu stanovena roční zkušební doba.

Loni v polovině listopadu skončil hon na Frýdecko-Místecku málem velkou tragédií. Myslivec totiž vystřelil z dlouhé zbraně v zakázané době i směru. Jeho rány zasáhly a zranily dvě ženy ve věku 19 a 33 let. Obě je z honitby převezli do nemocnice. Jejich zranění naštěstí vážná nebyla.

V těchto dnech státní zástupce vydal usnesení, ve kterém myslivci uložil podmínku na zkušební dobu jednoho roku. Myslivec ale dál může na hony, zákaz činnosti totiž nedostal.

Související obsah

Podle vyjádření státního zástupce jde o bezúhonného muže a navíc událost hned sám nahlásil. Dokonce prý poslal peníze na speciální účet pomoci obětem trestné činnosti.

Po roce dozorující státní zástupce opět přezkoumá, jak se myslivec choval. Původně myslivci hrozily za ublížení na zdraví z nedbalosti až 3 roky vězení.

kik, Lucie Cochlarová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz