Lyžování

Dolní Morava nabízí snowpark, skikrosovou trať i další atrakce

Dolní Morava si už potvrdila přední místo mezi českými skiareály dávno, nyní ho utvrzuje pestrou nabídkou služeb od bobové dráhy, přes Stezku v oblacích, skikrosovou trať až po precizně upravené sjezdovky.

Na Dolní Moravě jsme začali výjezdem čtyřsedačkovou lanovkou ke Slamněnce, odkud jsme si hned zkusili černou sjezdovku Sněžník A.

Tato sjezdovka patří snad k těm vůbec nejprudším a tedy nejsportovnějším v České republice a její předností je hlavně dostatečná šířka a potažmo přehled na ní. Protože šlo o jízdu chvíli po půl deváté, byly na sjezdovce varhánky a nutno říct, že povrch byl díky mrazům pořádně tvrdý, takže ostré hrany se tu neztratily.

Zdroj: Snow.cz/TN.cz

Podobně "do rychla" laděná je i vedlejší červená sjezdovka Sněžník B a je v podstatě nejčlenitější tratí Dolní Moravy. Vystřídá se tu zatáčka i nějaký zlom a trať si po celou délku zachovává sportovní charakter.

Zdroj: Snow.cz/TN.cz

Zatímco sjezdovky nad hotelem Vista jsou spíše o sportu, sjezdovky U Slona jsou hlavně o zábavě. Zatímco v horní části je na výběr červená sportovnější sjezdovka, nebo klikatící se modrá, v dolní části můžete zkusit fun line, snowpark nebo krosovou trať. Lákadlem nejen pro děti je funline, která začíná na konci sjezdovky Malý slon. Děti, dospělí i zkušenější jezdci se tu proháněli v mírně klopených zatáčkách, na terénních vlnách a jízdu zakončovali průjezdem tunelem. Funline je koncipovaná tak, aby ji sjeli i začátečníky, zároveň si ji ale užijí i zkušenější.

Zdroj: Snow.cz/TN.cz

Ještě o trochu víc než funline nás nadchla vedlejší skikrosová trať, jejíž klopené zatáčky i terénní vlny jsou vyšší a v poslední části se dá i skočit – pokud chcete, pokud ne, dá se skok s přibrzděním přejet. Trať poslouží jak na akademické mistrovství České republiky v snowboardkrosu, tak na zábavné ježdění pro děti.

Zdroj: Snow.cz/TN.cz

Dětský park Amálka se na Dolní Moravě nachází na dojezdu sjezdovky Sněžník B a výbavou se řadí mezi jedny z nejlepších parků. Na svah tu jednak vyváží poma a pojízdný pás a najdete tu několik zvířecích slalomů v rozdělených zónách a kolotoč. Pro úplně nejmenší je určen pojízdný pás s takřka jen nakloněnou rovinou mezi dětským parkem Amálkou a nástupem sedačkové lanovky. Vstup do dětského parku pro veřejnost činí 100 Kč, s lekcí lyžařské školy 20 Kč.

Zdroj: Snow.cz/TN.cz

Restaurace Dolní Moravy se nesou v moderním samoobslužném duchu a najdete je u nástupních stanic lanovek nebo v případě chaty Slaměnky u výstupu. Nejútulnější a horskou atmosféru nejvíc navozující je právě Slaměnka, kam jsme se v době silného větru vyrazili ohřát a při té příležitosti jsme využili ranního bufetu a objednali si palačinky s nutelou (50 Kč) a kávou. Zhruba po desáté hodině se ve Slaměnce lze samozřejmě i plnohodnotně naobědvat – chata podává například slovenské halušky (135 Kč), houbové rizoto (150 Kč) nebo buchtičky s krémem (115 Kč). Venkovní terasa s výhledem tu za hezkého počasí platí za jedno z nejhezčích míst střediska.

Zdroj: Snow.cz/TN.cz

Dolní Morava je známá nejen kvalitními parametry sjezdovek, ale také atrakcemi a doprovodnými programy jako je třeba první stopa, jízda rolbou, večerní sáňkování, bobová dráha nebo pohled upoutávající Stezka v oblacích, kde vás zakroucený dřevěný chodník vynese do výšky 55 metrů, kterou si nejintenzivněji užijete z tzv. kapky, tedy ze sítě na vrcholu Stezky.


Dolní Morava v kostce:

Vzdálenost z Prahy: 2 h 53 min
Celodenní skipas:
   dospělý (13-62 let): 670 Kč
   junior, student, senior (12-18 let, 63+): 590 Kč
   děti (6-12 let): 460 Kč
Provozní doba střediska: 8:30 – 16:00
Webové stránky střediska www.dolnimorava.cz
Parkování: U Slona – Zdarma na velkém parkovišti, U Visty pod sjezdovkami Slamník A+B – zdarma 50 m od pokladen
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz