Led

Tragédie na Orlíku! Pod bruslaři se prolomil led. Jeden utonul

Jeden bruslař zemřel v sobotu odpoledne na vodní nádrži Orlík. Prolomil se pod ním led a bruslař skončil ve vodě. Hasičům se jej nepodařilo zachránit.

Bruslaři, pod nimiž se prolomil led, zaměstnávají hasiče už několik dní. V sobotu vyráželi jihočeští hasiči hned k několika zásahům na Orlické přehradě. V rozmezí 12 minut jim byla nahlášena dvě propadnutí pod led blízko zámku Orlík nad Vltavou.

Oba bruslaře se podařilo z vody včas vytáhnout. "Oba byli s podchlazením transportováni do nemocnice. Z jednotek HZS Jihočeského kraje u záchrany s Policií ČR a Zdravotnickou záchrannou službou spolupracovali profesionální hasiči ze stanic Milevsko a Písek," uvedli jihočeští hasiči.

Téměř ve stejný čas se ale pod led probořil další bruslař, tentokrát u Žďákovského mostu. "Bruslař zmizel pod ledem a přes veškerou snahu záchranářů Letecké záchranné služby, Zdravotnické záchranné služby, policistů a opět píseckých a milevských profesionálních hasičů se ho nepodařilo zachránit," informovali hasiči.

Související obsah

Na vyhledání těla vyrazili potápěči ze stanic v Českých Budějovicích a Českém krumlově a ze zásahové jednotky Krajského ředitelství jihočeských hasičů. Před 20. hodinou ještě zásah probíhal a bruslaře se nedařilo najít.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz