Led

Teď nelezte na led, varuje policie! Ještě stále hledá bruslaře v Orlíku

Potápěči stále hledají v ledových vodách Orlické přehrady tělo bruslaře, který se s dalšími dvěma lidmi v sobotu propadl pod led. Jeho jediného se nepodařilo zachránit, policisté varují všechny občany, aby v těchto dnech nelezli na zamrzlé plochy.

Neštěstí se stalo po třinácté hodině nedaleko Žďákovského mostu. "Do vody spadly tři osoby, které na Orlické přehradě bruslily. Na místo okamžitě vyjely všechny složky IZS včetně letecké záchranné služby. Díky výborné spolupráci a rychlému zákroku se dvě osoby, pod kterými se led prolomil v místě pod zámkem Orlík, podařilo z vody vytáhnout," sdělila mluvčí policie Štěpánka Uhlířová.

Dva záchránění bruslaři skončili v nemocnici, pátrání po třetím muži ale bylo bezvýsledné. Zmizel pod ledem a přes veškerou snahu hasičů, záchranářů i policistů se ho nepodařilo najít.

"Na místo posléze vyrazili také policejní potapěči Zásahové jednotky KŘP JčK, kteří ve spolupráci s potapěči Hasičského záchranného sboru pátrali po ztraceném bruslaři. Pracovali do večerních hodin, tělo se však nepodařilo najít. Pátrací akce tak byla přerušena," dodala mluvčí s tím, že v hledání muže se bude pokračovat i v neděli.

Související obsah

Zmizelým bruslařem by měl být pravděpodobně muž (38 let) z Kolínska, který vyrazil na přehradní nádrž Orlík na brusle a nevrátil se domů.

Zdroj: TV Nova

"V souvislosti s touto tragédií policisté důrazně varují občany, aby v těchto dnech, kdy roste teplota vzduchu, nevstupovali na zamrzlé vodní plochy. Led není již dostatečně pevný a dochází k jeho rychlému odtávání. Není vyloučené, že by se podobná tragedie mohla opakovat. Zvažte proto, zda na nebezpečný led vstoupíte Vy nebo Vaše děti!" upozornila Uhlířová.

Podívejte se na reportáž Televizních novin o tragédii na Orlíku:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz