Dálnice

Podívejte se, takhle bude vypadat dálnice na východ Čech! VIDEO

Výstavba 7kilometrového úseku dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem začne teprve za dva roky. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) však už zveřejnilo vizualizaci celého projektu. Projekt bude stát 2,1 miliardy korun a měl by být dokončen v roce 2023.

Začátek bude u obce Ostrov a povede okolo Radhošťe, Stradouňe a Vraclavy. Součástí dálnice bude i 570 metrů dlouhý tunel pod vrchem Homole.

Nový úsek dálnice D35 by tak měl ulehčit přetížené silnici I/35. To ocení zejména obyvatelé obcí, kterými přetížená silnice vede. Zmizí tak hluková zátěž a také se zlepší životní prostředí.

  

Kolem Vysokého Mýta má vzniknout hluboký zářez, který zabrání šíření nadměrného hluku. Hloubka zářezu má být dva metry. Dalším opatřením budou protihlukové stěny, kterých kolem nového úseku vyroste celkem devět.

Dálnice D35 má po svém dokončení navazovat na D11 a bude tak sloužit jako alternativa pro řidiče, kteří se budou chtít cestou do Ostravy vyhnout přetížené D1.

Řidiči by si kompletní dálnici D35 mohli projet okolo roku 2029. Z celkových 210 km je zatím hotovo pouze 63 km. Po dokončení se stane druhou nejdelší dálnicí v Česku.

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz