Kultura

Franz Ferdinand vystoupí po šesti letech v Česku! Už tento pátek

Franz Ferdinand vystoupí po šesti letech v Česku! Už tento pátek
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Již tento pátek 9. března vystoupí v pražském Foru Karlín skotská čtveřice Franz Ferdinand. Před českým publikem se představí takřka po šesti letech!

Tuzemští fanoušci indie-rocku se nemohou dočkat pátečního večera. V pražském Foru Karlín se představí jedna z předních světových kapel tohoto žánru. Franz Ferdinand dorazí do Prahy i s písněmi z nového alba, které bude v den koncertu na trhu přesně měsíc.

Předkapelou této slavné party bude česká formace TH!S, ve které hraje i oblíbený český herec a režisér Vojta Kotek. "Jsme fakt nadšený, že si můžeme zahrát před touhle parádní skotskou partou! I když víme, že předkapely nikoho nezajímaj a i nás vlastně většinou štvou, plánujeme si to nejvíc užít, ostatně jako vždycky," uvedl Vojta Kotek pár dní před vystoupením.

Související obsah

Franz Ferdinand je skotská indie-rocková hudební skupina založená v roce 2001 v Glasgow. Kvartet je pojmenovaný po rakouském arcivévodovi Františkovi Ferdinandu d’Este a tvoří jej zpěvák a kytarista Alex Kapranos, kytarista Nick McCarthy, basák Bob Hardy a bubeník Paul Thomson. Kapela má na kontě již pět studiových alb a řadu prestižních ocenění.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz