Slovensko

Kubíka (2) zabila zácpa. Matka (24) nevěří, že syna léčili správně

Kubíka (2) zabila zácpa. Matka (24) nevěří, že syna léčili správně
Zdroj: Archiv rodiny

Dvouletého syna Jakuba přivedla jeho matka Dagmar (24) v listopadu do nemocnice. Měl problém se zácpou, přesto se stále usmíval a byl plný života. Ani ve snu jí nenapadlo, že to budou jejich poslední společné chvíle. Domů si ho totiž už neodvedla. Chlapeček v nemocnici zemřel.

Zdrcená Slovenska Dagmar se snaží vyrovnat se smrtí svého syna. Jakub neměl žádné vážné problémy, které by v mladé mamince vyvolávaly obavy. Krásně jedl a pil, byl plný života. V listopadu začal mít problémy s trávením. O smutném případu napsala Pluska.sk.

"Nechtěl se vykakat. Chodili jsme k lékařce, dávali jsme mu různá jídla na uvolnění stolice. Doktorka mu udělala i klystýr, ale marně. Nakonec nás poslala do nemocnice," popsala Dagmar. Právě tam se rozhodli doktoři řešit situaci tím, že chlapečkovi dokola dělali klystýry. Dagmar radili, aby se synkem chodila.

Podle Dagmar podstoupil Jakub klystýr šestkrát během tří dnů. Při těch posledních prý už ani nemohl stát na nohou, natož chodit. Nejhorší okamžiky podle matky přišly, když Kubík začal zvracet. Vyděšená žena prosila sestřičky, aby něco udělaly. Údajně se tak ale nestalo.

Když se stav chlapce zhoršil, byl převezen do jiné nemocnice, kde po dvou hodinách zemřel. "Umřel mi v náručí. Byl otrávený toxiny. Lékař na ARO mi řekl, že šest klystýrů by zabilo i dospělého člověka," s pláčem popsala Dagmar, která přišla o jediné děťátko.

Se smrtí syna se nemůže vyrovnat. I z toho důvodu zůstala v pokoji chlapečka stále postýlka. Vždy, když přichází domů, doufá, že ho tam najde. "Ale Kubík tam není. Hračky nejsou rozházené, postýlka je ustlaná," popsala zdrcená žena. "Doma je jen děsivé ticho," dodala Dagmar, která se z obrovské lásky ke svému synkovi naučila i řídit traktor, protože ho chtěla na něm povozit.

Právě oblíbený traktůrek zdobí i jeho malý hrobeček, ke kterému chodí jeho maminka a prarodiče každý den. "Kdybych věděla, že to takto dopadne, dělala bych větší nátlak na lékaře. Doktorka nás ujišťovala, že je vše v pořádku, že není zácpa u chlapečků ničím neobvyklým," popsala žena. "Asi to normální nebylo," myslí si.

Dagmar doufá, že bude smrt jejího syna spravedlivě potrestána. "Snad se personál nemocnice poučí z této tragédie a sáhnou si do svědomí," uzavírá Dagmar.

Související obsah

Na postup nemocnice při léčbě jejího synka podala stížnost na Úřad pro dohled na zdravotní péči. Úřad potvrdil, že tragické úmrtí prověří. Ředitel nemocnice Jozef Mintál dodal, že budou maximálně spolupracovat při vyšetřování tragédie.

"Stav chlapečka by se dal diagnostikovat za jednu hodinu. Kvůli neprůchodnosti střeva mělo jít dítě okamžitě do dětské nemocnice v Banské Bystrici. Spousta vody, která se klystýrem dostane do střeva, vede ke vstřebání tekutin do krve. Tím dojde ke zředění krve, přičemž se sníží koncentrace elektrolytů a může dojít k rozpadu červených krvinek. Na základě těchto faktů je pravděpodobné, že došlo k podcenění jeho stavu a zanedbání základních vyšetřovacích postupů," řekl lékař Viliam Dobiáš.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz