Kultura

Svátek indie-rocku: Franz Ferdinand předvedli skvělou show!

Svátek indie-rocku: Franz Ferdinand předvedli skvělou show!
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

V pražském Foru Karlín zahrála v pátek večer skotská indie-rocková skupina Franz Ferdinand. Před českým publikem se představili takřka po šesti letech!

 Pro fanoušky žánru to byl dlouho očekávaný koncert. Přece jen skotská čtveřice je lídrem současné britské kytarové scény. Do Prahy Franz Ferdinand přivezli i písně ze svého nového alba, které bylo v den koncertu na trhu přesně měsíc. Písně z této desky dostaly během koncertu dost prostoru. A u diváků obstály.

Kapela během večera střídala osvědčené hity s novými písničkami a koncert skvěle odsýpal. Těžko by se hledali slabší okamžiky. Frontman Alex Kapranos si navíc získal publikum, když mezi písněmi děkoval divákům za přízeň českým “Díky!”.

Za povšimnutí ale bezesporu stála i předkapela, kterou byla česká formace TH!S. V ní najdeme i oblíbeného českého herce a režiséra Vojtu Kotka. Ten se před koncertem netajil tím, že hrát před kapelou takového formátu, jako jsou Franz Ferdinand, je pro jejich partu čest: “I když víme, že předkapely nikoho nezajímaj a i nás vlastně většinou štvou, plánujeme si to nejvíc užít, ostatně jako vždycky," uvedl pár dní před vystoupením.

Související obsah

Franz Ferdinand je skotská indie-rocková hudební skupina založená v roce 2001 v Glasgow. Kvartet je pojmenovaný po rakouském arcivévodovi Františkovi Ferdinandu d’Este a tvoří jej zpěvák a kytarista Alex Kapranos, kytarista Nick McCarthy, basák Bob Hardy a bubeník Paul Thomson. Kapela má na kontě již pět studiových alb a řadu prestižních ocenění.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz