APLIKACE TN.CZ
Domácí

Boj o život batolete! Spadlo do bazénu, oživovali ho půl hodiny

Boj o život batolete! Spadlo do bazénu, oživovali ho půl hodiny
Zdroj: Thinkstockphotos

Strašlivá událost otřásla obcí Velké Hoštice na Opavsku. Rok a půl starý chlapec spadl do bazénu u rodinného domu. Záchranářům se po více než půl hodině podařilo jeho životní fuknce obnovit. Chlapec však zůstává v kritickém stavu.

Neštěstí se odehrálo v úterý večer, krátce po šesté hodině. Na místo vyjeli opavští záchranáři a byl přivolán i vrtulník.

"Událost nikdo neviděl a záchranáři tedy nevědí, jako dlouho dítě pod vodní hladinou bylo. Blízcí chlapce jej po nalezení vytáhli z vody a podle pokynů operátorky zahájili základní resuscitaci," uvedl mluvčí záchranářu z Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

"Na místo byli přivoláni i kriminalisté. Případ se nadále prošetřuje. Zkoumáme jestli nedošlo k zanedbání péče," uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Související obsah

Záchranáři v oživování pokračovali za pomoci přístrojů a léků. Po více než půl hodině obnovili srdeční činnost. Pro chlapce přiletěl vrtulník, který jej přepravil do ostravské Fakultní nemocnice.

"Chlapec zůstává v péči naší nemocnice, nicméně jeho stav je velmi kritický," potvrdil mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

kik, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz