Miro Žbirka

Žbirka, Habera i další nevydrželi: "Stydím se za Slovensko!"

Žbirka, Habera i další nevydrželi: "Stydím se za Slovensko!"
Zdroj: Archiv TV Nova

Ke krizi na Slovensku se začali vyjadřovat i zpěváci. Kromě rapperů Majka Spirita a Branči Kováče, který si říká Vec, nazpíval nový song také Miro Žbirka. Všichni tři umělci reagují na situaci po vraždě novináře a jeho přítelkyně, kdy vyšlo najevo spojení mafie s politikou.

Někteří herci přestali účinkovat a několik zpěváků nazpívalo písně, které připomínají protest songy. Naposledy se k nim přidal oblíbený zpěvák Miro Žbirka, který zveřejnil novou píseň na své facebookové stránce. Upozornil na ni portál tvnoviny.sk.

"Můj malý (hudební) příspěvek k současné situaci... Zkrátka mi to nedalo," napsal Žbirka, který v současnosti žije v Praze, k příspěvku. Dodal, že song vznikl v pohodlí jeho domova a ne ve studiu, nahrál ho na obyčejný mobilní telefon.

"To, čo vravíš, vravím i ja. Aj mne vadí korupcia. Tiež nemám rád zlodejiny. Vidíš chlapče, nie som iný," začíná text. "Aj mne vadí polícia. Nefungujú ani súdy. Trápi to už mnohých l'udí. Aj ja počul o mafiách. Kradnú všetci ako straky, svet je jednoducho taký," pokračuje Žbirka.

K aktuální situaci se vyjádřil také zpěvák a porotce SuperStar Pavol Habera. Ten sice nenazpíval nový song, ale na Instagramu zveřejnil rozčilenou reakci. "Nerad se vyjadřuji k policie, ale už nemůžu mlčet. Tento úsměv pana Fica je obrovskou fackou rodičom zavražděných mladých lidí. Stydím se za svoji zemi," napsal ke snímku slovenského premiéra, který s úsměvem podal demisi vlády.

Rappeři Vec a Majk Spirit nahráli svoji píseň už na začátku března. "Kolko este Kristov, kolko este Kopernikov? Kolko este Kuciakov, a kolko z mojich rovesnikov? Kolko este ludi padne, kym ta pravda zvitazi?" ptá se Spirit. V refrénu pak zpívá o tom, že lidé chtějí jen poznat pravdu.

"Chcem odpovede na otázky. Na všetky otázky, aj nepríjemné otázky. Na to ste tu, ste zabudli, že vláda je služba nám? Ste zabudli, vďaka komu ste vlastne tam? Vy všetci máte na rukách krv," rapuje Branči Kováč, přezdívaný Vec.

Související obsah

Umělci svými písněmi reagují na krizovou situaci na Slovensku. Po vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové vyplula na povrch Kuciakova zjištění o propojení italské mafie s podnikateli i slovenskými politiky.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ SLOVA! Miro Žbirka promluvil o těžkém zápalu plic: Mohl jsem zemřít!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz