Bydlení

Stačí deset tisíc dolarů a za jeden den můžete mít dům z 3D tiskárny!

Stačí deset tisíc dolarů a za jeden den můžete mít dům z 3D tiskárny!
Zdroj: Profimedia

Levné bydlení snadno a rychle. Takové heslo by si mohla zvolit americká společnost, která nabízí domy vyrobené na 3D tiskárně. Doba výstavby má být dokonce jen jeden jediný den!

Malý domek vyrobený metodou 3D tisku stojí jen deset tisíc dolarů, tedy v přepočtu jen něco málo přes 200 tisíc korun. Jeho hlavní výhodou je doba výstavby, která má být jen jeden den. V pondělí zaplatíte, v úterý bydlíte. Jak jednoduché!

Domky nabízí společnost z amerického Texasu a své plány chce realizovat již během tohoto roku ve středoamerickém Salvadoru. Právě tam mnoho lidí nemá vyhovující bydlení a tyto domy by mohli pomoci situaci zlepšit. Vzorové domy již teď rostou poblíž texaského Austinu.

Stavebně náročné architektonické prvky jako jsou například zakřivené stěny se nyní díky 3D tisku stávají snadnou a levnou záležitostí. Podle spoluzakladatele společnosti ICON Jasona Ballarda je "vytištění" domu ve tvaru spirály stejně jednoduché jako toho se čtvercovým půdorysem.

Související obsah

Kromě Salvadoru chce texaská společnost se svými domy expandovat i do Bolívie, Mexika nebo na Haiti. Pokud projekt dopadne, nebudou tak možná trochu překvapivě první domy vyrobené 3D tiskárnou obývat inženýři z technologických firem, ale ti nejchudší obyvatelé třetího světa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz