Robert Fico

Slováky rozčílil Ficův úsměv při demisi. Expert řekl, co jím skrýval

Slováky rozčílil Ficův úsměv při demisi. Expert řekl, co jím skrýval
Zdroj: tvnoviny.sk

Páteční protesty na Slovensku byly největší od Sametové revoluce. "Za slušné Slovensko" demonstrovalo jen v Bratislavě asi 65 tisíc lidí. Organizátoři požadují předčasné volby, ne jen změnu premiéra. V projevech často zazněla kritika Fica a jeho úsměvu při demisi.

K protestům se i tentokrát přidali také známí herci a zpěváci. Zatímco Miro Žbirka, který se k situaci na Slovensku vyjádřil i písní, se účastnil demonstrací v Praze, před zaplněným bratislavským náměstím řečnili známí slovenští herci.

Na pódiu vystoupil i Richard Stanke, který ostře kritizoval odcházejícího premiéra Roberta Fica. "Váš arogantní úsměv při včerejším odevzdávání vaší takzvané demise hovoří za vše. Vy neodcházíte, ale nadále chcete v pozadí tahat za nitky," cituje z projevu portál tvnoviny.sk.

Další herec Juraj Kemka pak prohlásil, že lidé nepotřebují "kosmetické úpravy" ve vládě, ale znovu slušnou zemi. "Pane Fico, včera jste se nám vysmíval do tváře," zmínil Kemka také premiérův výraz při podávání demise prezidentu Andreji Kiskovi.

Související obsah

Nad Ficovým úsměvem se podivovala také odbornice na neverbální komunikaci Nora Lauková. "Velmi se tím bavil. Při takové události, jako je demise, to není přípustné. Premiér i jeho nástupce by se měli chovat konzervativně a zdržet se jakýchkoli negativních projevů," uvedla pro TV Markíza.

Více ve videu:

Pátečních demonstrací, které byly už třetími od vražd investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, se zúčastnily desítky tisíc Slováků. Na bratislavské náměstí Slovenského národního povstání se shromáždilo podle odhadů až 65 tisíc lidí.


Podívejte se na reportáž TV Nova o protestech:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz