útok

Terénní auto najelo do lidí v klubu! Hosté popsali paniku na parketu

Terénní auto najelo do lidí v klubu! Hosté popsali paniku na parketu
Zdroj: Twitter

Několik lidí se zranilo při útoku v klubu v anglickém městě Gravesend. Do zaplněného stanu vrazilo terénní auto a najelo na parket. Policie muže, který vůz řídil, zadržela pro podezření z pokusu o vraždu. Počet zraněných ani jejich stav není znám.

K útoku došlo v oblíbeném klubu Blake's krátce před půlnocí. Způsobil naprostou paniku a chaos, jak se lidé snažili co nejrychleji utéct. Řidiče auta mezitím zadržela ochranka, která pracuje u vstupu, a předala policistům, píše portál BBC.

Podle policie hrabství Kent, kde se Gravesend nachází, se muž krátce předtím pohádal s personálem a byl z klubu vykázán. Přesný počet zraněných zatím není znám, v oficiálním prohlášení ale bar píše, že by nikdo neměl být v ohrožení života.

"Nejel terénním autem do stanu, kde jsme byli, srazil několik lidí. Zastavil se až těsně u mě, mohl jsem umřít. Pak zařadil zpátečku a my jsme všichni utíkali. Roztrhali jsme stan a venku zavolali policii. Byl to naprostý chaos," uvedl jeden z návštěvníků Sonny Powar.

Policie oznámila, že případ vyšetřuje jako pokus o vraždu, zatím prý nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o terorismus. Útočník zůstává na policejní stanici.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu útok

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz