Dubaj

Jídlo v Dubaji: Od velbloudího mléka po gurmánské speciality

Jídlo v Dubaji: Od velbloudího mléka po gurmánské speciality
Zdroj: Thinkstockphotos

Dubaj láká turisty i na výborné jídlo, které je velmi různorodé. Je zde možné najít všechny kuchyně světa. Nesmíte ale odjet bez toho, abyste vyzkoušeli místní speciality.

Tradičním místním jídlem je shawarma, která se připravuje z kuřecího nebo jehněčího masa s nakládanou zeleninovou směsí a čerstvými rajčaty. Hummus a falafel snadno zakoupíte i v Česku, ale v Dubaji chutnají mnohem autentičtěji.

Na jídelníčku se často objevuje dýně, která je naplněná mletým jehněčím masem. Jako příloha se podává rýže, ale častěji se přikusuje arabský chléb a čerstvá zelenina.

Velbloudí mléko je další specialitou, kterou chtějí někteří turisté vyzkoušet. Je sladké, jemné, plné minerálů a vitamínů. Vyzkoušet můžete i čokoládu a zmrzlinu z velbloudího mléka.

Lahodné nápoje

Dubaj je město freshů a džusů. Obyvatelé Dubaje je pijí pořád a ve velkém. K snídani, ke svačině, místo oběda nebo jen tak. V nejkvalitnější podobě je k zakoupení na každém rohu, také v každém hotelu i restauraci.

Arabská káva se v Dubaji podává v typické konvičce, která je vyobrazená i na minci jednoho dubajského dirhamu. Arabská káva není tak hustá a sladká jako turecká, spíše připomíná silný teplý čaj a perfektně sedí do místního podnebí. Jako hlavní nápoj k jídlu se ale podává voda, která se vzhledem ke kořeněnosti jídla a místním teplotám hodí nejlépe. Také čaj dovážený z Číny se stal národním nápojem.

Související obsah

Tradiční dezerty

Základními složkami většiny arabských sladkostí jsou mouka, datle, koření a med. Oblíbeným dezertem je luqaimat. Tyto koblížky jsou v Emirátech považovány za národní moučník. Oblíbená je i mírně sladká a lehce pikantní kaše assidat al-boubar. Tento lákavý a kořeněný dýňový pudink se tradičně podává během ramadánu a na jeho zakončení.

Chebab jsou místní palačinky, kreré se ochucují šafránem a datlemi, navíc se používá khabees, směs sladké opražené mouky, jejíž komplexní chuť a aroma zajišťuje i trocha růžové vody parfemované šafránem.

Balaleet se vyrábí z tenkých slazených nudlí a vajec a je kořeněn šafránem a kardamomem. Podává se k snídani nebo jako moučník. Další oblíbenou dobrotou je baklava, která do Dubaje přišla z Turecka. Vrstvy tenoučkého těsta, zpevněné medem nebo sirupem, skrývají náplň ze sekaných oříšků. Turisté rádi vyzkouší i Ranjinu - pečený moučník z datlí


Maso

Dubaj je islámskou zemí, neočekávejte na jídelníčku vepřové maso, jehož konzumace je zde přísně zakázána. Co se týká masa, podává se jehněčí, kůzlečí, drůbež, nebo hovězí.

Maso se v Dubaji nejčastěji upravuje grilováním a vařením, podává se s různými omáčkami a se zeleninovou přílohou. Získávání masa zahrnuje podle islámské tradice přísný postup - halal. Zvíře musí být zabito jedině podřezáním hrdla a vykrvácením.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz