Bydlení

Ekologické domky uprostřed přírody. Můžete v nich bydlet i vy!

Ekologické domky uprostřed přírody. Můžete v nich bydlet i vy!
Zdroj: Profimedia

V břidlicovém lomu na severním pobřeží britského Cornwallu můžete najít úžasné ekologické ubytovaní. Chatky netradičního vzhledu navrhnul architekt Ben Huggins. Zájemci si je mohou pronajmout a prožít tak noc uprostřed přírody.

Malé chatky nabízí spoustu vymožeností - například internetové připojení. Lidé si do nich ale jezdí od moderních technologií spíše odpočinout. Domky se také jmenují Kudhva, což je cornwallský název pro skrýš.

Chatek k pronájmu je v místě hned několik. Každá je plně vybavena k přespání. U těchto dřevěných domků je důležité kompletní prosklení některých stěn tak, aby dovnitř přicházelo co nejvíce světla a bylo vidět na přírodu v okolí.

 

I když je chatka malá, má dvě patra. Přízemí slouží k posezení a odpočinku, horní patro je přístupné po pár schůdcích a je v něm ložnice. I když nemají chatky toalety a kuchyni, návštěvníci je mají k dispozici jen malý kousek od svého ubytování.

Související obsah

 

Do chatek se vystupuje po žebříky. Žebříky jsou zakončeny malou terasou, kde mohou návštěvníci například posnídat. Pokud by o pronájem chatek nebyl zájem, jejich majitel zoufat nemusí. Konstrukce je natolik snadná, že je lze v případě potřeby kdykoli rozmontovat a přemístit jinam.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz