Týrání zvířat

Pejskaři vyšli kvůli Marleymu do ulic! Pochod vedl k bytu tyrana

Kauza týraného štěněte z Prachatic vyvolává mezi lidmi stále silné emoce. Jde o případ muže (24), který na videu brutálně trestal psa za to, že si doma ulevil. Dnes se na jihu Čech konal protestní pochod za přísné tresty za týrání zvířat.

Lidé společně se svými psy se sešli v úterý odpoledne na náměstí v Prachaticích. Odtud se krátce po 17. hodině vydali k místu, kde se brutální napadení tříměsíčního štěněte labradora odehrálo.

Pochod byl podle organizátorů hromadným venčením psů. Po 17. hodině byly na prachatickém náměstí desítky lidí se psy, někteří přijeli i z jiných měst. K cíli pochodující vyrazili kolem 17:30, před byt tyrana dorazili asi za půl hodiny. Pak protest skončil. Vše proběhlo v klidu.


Organizátoři protestem chtějí bojovat za nejvyšší možný trest pro 24letého agresora. Ostatně pod petici, která navrhuje maximální nepodmíněný trest, se do úterního poledne podepsalo už 147 tisíc lidí. Protestní akcí chtěli i oni upozornit na nízké tresty za týrání zvířat.

Související obsah

Video, na kterém mladý muž týrá svého psa, se objevilo na internetu minulé úterý. Kriminalisté v souvislosti s tímto případem zatím nikoho neobvinili. Kromě tyrana vyšetřují i autora šokujících záběrů.

SOUVISEJÍCÍ:

Napadení tyrana z Prachatic? Policie řekla, jak to doopravdy je

Dceru jsem od něj odstěhoval, říká o "psím tyranovi" poslanec

Zbité štěně muselo na operaci do Prahy, připravuje se sbírka!

Vladimír Hoť, jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz