Záhada

Na americké pláži našli tvora podobného lochnesské příšeře

Tajemné stvoření nápadně podobné legendární Nessie bylo údajně nalezeno na jedné z pláží ostrova Wolf v americké Georgii. Tělo zvířete objevili Jeff Warren se svým synem, kteří se plavili na lodi okolo ostrova. Podle britského deníku The Sun odborníci zatím z videa a fotografií nedokázali tvora identifikovat.

Záhadný tvor má dlouhý ocas, dvě ploutve, dlouhý krk a drobnou hlavu, což jsou rysy obvykle spojované s populární lochnesskou příšerou. Podle místních obyvatel nejde o Lochnesku, ale o Altahamu. Místní vyprávěli Jeffu Warrenovi vlastní legendu o "Alty“, která se dokonce objevuje v reklamách lákajících do oblasti turisty.

Existuje několik možných vysvětlení podivuhodného nálezu. Podle amerického odborníka Dana Ashe z Fish and Wildlife Service nemusí jít o žádné neobvyklé zvíře. Někteří mořští živočichové se při rozkladu mohou podobat prehistorickým stvořením. Takto by mohl prý vypadat i rozkládající se žralok.

 

Související obsah

Mohlo by jít také o jednoduchý podvod nebo reklamu mířenou na turisty. Stále však existuje i šance, že se skutečně objevilo bájné stvoření.

sih, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Záhada

Důležité Události

Píše se na Deník.cz