žralok

Žraloci z hororu! Moře vydalo příšery jak z filmu Vetřelec! FOTO

Žraloci z hororu! Moře vydalo příšery jak z filmu Vetřelec! FOTO
Zdroj: oficiální zdroj

U pobřeží Taiwanu se rybářům podařilo vylovit extrémně vzácný druh žraloka. Tento predátor loví podobně jako vetřelci ze stejnojmenného filmu - dokáží totiž doslova vymrštit z hlavy čelisti vpřed!

Tito žraloci navíc mají velmi výrazné zuby a tvar hlavy - obojí připomíná hada, takže se tomuto velmi vzácnému druhu říká žralok zmijí (viper shark). A jako kdyby to nestačilo, malí černí žraloci ve tmě navíc svítí!


A žralok zmijí opravdu dokáže to, co filmoví fandové znají z filmové ságy Vetřelec - dokáže neuvěřitelně rozevřít tlamu a vystřelit čelisti vpřed. Díky obřímu rozevření čelistí tak dravec dokáže v kuse zhltnout i opravdu velké ryby.


Související obsah


A jak upozorňuje britský Daily Mail, tito žraloci jsou extrémně vzácní - od roku 1986, kdy byli objevení, se jich podařilo odchytit jen pár.


Odborníci z tajwanského institutu rybolovu proto neskrývají nadšení - tím spíš, že ulovili hned pět těchto vzácných mořských predátorů. A navíc při rutinním průzkumu.


Zdroj: oficiální zdroj

Radost jim kazí jen to, že čtyři z pěti exemplářů byly odchyceny mrtvé a ten poslední své druhy přežil jen o jediný den. Žralok se živí převážně korýši a rybami.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu žralok

Důležité Události

Píše se na Deník.cz