Sražení

Cizinec, který nejspíš na Nový rok v Praze srazil a zabil ženu, zmizel!

Cizinci, který v noci na Nový rok pod vlivem alkoholu srazil a zabil mladou zahraniční turistku, zřejmě propadne miliónová kauce. Soud na něj totiž vydá zatykač. Hrozí mu znovu vazební stíhání a až osm let vězení.

Ještě před dvěma měsíci Oleg Gubin, který v noci prvního ledna s dvěma promile v krvi přejel cizinku, projevoval lítost. "Prostřednictvím vás, novinářů, bych se chtěl hluboce omluvit rodině oběti. Je mi to upřímně líto," kál se.

Teď se ale po něm slehla zem. Porušil prý slib, který dal soudu, že se podrobí dohledu probační a mediační služby. Soudce, který má případ na starosti, se mu nemůže dovolat. Nedostupný je Gubin prý už od konce února, kdy se nedostavil na povinnou schůzku s úředníkem.

Důvodem vydání zatykače má být také obava z útěku mimo Českou republiku. A podle obhájce je Gubin skutečně za hranicemi, odcestoval prý z osobních důvodů.


Související obsah

V případě zatčení poputuje zpět do vazby a propadne i milionová kauce, kterou složil při svém lednovém propuštění na svobodu. K obžalobě z usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až osmiletý trest, mu může soud přidat i maření úředního rozhodnutí.

Obětí opilého řidiče je turistka z Kolumbie, která v Praze slavila příchod nového roku. Gubin ji podle vyšetřovatelů srazil ve Spálené ulici.

pez, Jan Mareš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Sražení

Důležité Události

Píše se na Deník.cz