Pes Marley

Zubožený Marley se už k tyranovi nevrátí! Rozhodli, co s ním bude

Zubožený Marley se už k tyranovi nevrátí! Rozhodli, co s ním bude
Zdroj: Veterinární ordinace Vimperk

Týraný pes Marley se k původnímu majiteli už nevrátí. Rozhodl o tom Odbor životního prostředí Prachatice ve středu odpoledne. Marley je v tuto chvíli stále na pražské veterinární klinice kvůli operaci nohy. Hned poté bude dočasně umístěn do určeného zařízení.

"Včera jsme vydali rozhodnutí o předběžné náhradní péči. K původnímu majiteli, který ho týral, se už tedy nevrátí. Jakmile to jeho stav dovolí, bude přemístěn do zařízení, které jsme vybrali," uvedla vedoucí prachatického odboru životního prostředí Marie Peřinková ve čtvrtek.

Dále uvedla, že odbor v tuto chvíli nebude uveřejňovat název zařízení, kam bude Marley umístěn. Jedná se však o zařízení, nikoliv jednotlivce, který by si vzal psa do předběžné péče.

Marley je prozatím na pražské klinice, kde podstoupil druhou operaci tlapky. Tu měl již dříve zlomenou a další týrání hojení nepomohlo. Tlapka se nehojila dobře a byla nutná další operace.

 

Související obsah

Peřinková dále doplnila, že opatření je předběžné, Marley tedy v daném zařízení nemusí zůstat navěky. Správní řízení stále trvá, případnou adopci nebo rozhodnutí o jeho dalším umístění bude tedy možné řešit až po ukončení řízení. O procesu si můžete přečíst ZDE.

Marley je v péči veterinářů od poloviny března, kdy sociální sítě obletělo video, na kterém psa jeho majitel týrá. Čtyřiadvacetiletý Jakub L. je za týrání trestně stíhán a zavázal se, že uhradí výdaje spojené s Marleyho léčbou. Národ jeho činy tvrdě odsoudil.

ČTĚTE TAKÉ:

Z týraného pejska se stal ochránce rodiny! Dojemný příběh fenky Nory
Máte podezření, že je ve vašem okolí TÝRANÉ ZVÍŘE? Rady, co dělat

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz