Domácí

Kauza učitelky z Tršic je u konce. Škola jí doplatí mzdu i výlohy

Kauza učitelky, kterou vyhodil ředitel ze školy v Tršicích kvůli tomu, že osobně dohlížela na hygienu chlapců ve sprchách nejspíš definitivně končí. Vandě Fabiánové škola doplatila ušlou mzdu, ve škole je nová ředitelka a škola zaplatila i soudní výlohy.

Celý případ začal výpovědí učitelce ze strany ředitele Jaromíra Vachutky v červnu 2016. Důvodem měl být dohled učitelky při večerní hygieně během školy v přírodě v Jeseníkách.

Ředitel mezi dětmi oblíbenou učitelku nařknul ze sexuálního obtěžování. Jeho obviněním se zabývali okresní i krajští státní zástupci, ale případ vždy pro neopodstatněnost odložili.

Kauza ale nakonec u soudu skončila. Vanda Fabiánová se výpovědi bránila žalobou na školu v Tršicích. A soudy daly učitelce za pravdu. Škola nyní vyplatila bývalé učitelce ušlou mzdu a stálo jí to i náklady na soudní řízení.

Ředitel Jiří Vachutka zůstal do konce svého funkčního období na pozici ředitele, protože se ho zastupitelé obce báli odvolat, aby se neobrátil na soud.

Související obsah

Aktuálně je stále zaměstnancem na pozici zástupce ředitele, ale od konce února se prý ve škole neobjevil a čerpá studijní volno i dovolenou. Nová ředitelka školy s jeho dalším působením na škole v Tršicích už nepočítá.

Učitelka Vanda Fabiánová, zůstává ve škole v sousedních Doloplazech, dostala ušlou mzdu pouze za půl roku dál se ale soudit nechce a považuje celou kauzu za uzavřenou.

kik, David Petřík, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz