Zahraničí

Slováci opět vyšli do ulic. Pochodovat chtějí i v zahraničí

Slováci opět vyšli do ulic, aby uctili památku zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Plánované demonstrace s názvem "Za slušné Slovensko" díky obměně vlády organizátoři zrušili, pochody se však uskutečnily

V řadě měst na Slovensku si lidé v pátek od 17:00 opět připomněli památku zavražděného páru. Pochody organizuje kolektiv  #niejenamtojedno.

"Chceme tichým, pokojným a nenásilným způsobem vyjádřit, že jsme nezapomněli a není nám jedno, co se stalo," uvádějí organizátoři.

V Bratislavě se mělo v pátek konat také shromáždění "Za slušné Slovensko", které však jeho organizátoři zrušili. To zdůvodnili jmenováním nové vlády. Ta ovšem v pátek nakonec důvěru zatím nezískala.

 

Související obsah

"Od začátku jsme reprezentovali hlasy občanů a jsme hrdí, že jsme dosáhli svého. Budeme pečlivě sledovat systémové změny, ke kterým se vláda uchýlila," dodali organizátoři.

I přesto se Slováci chystali vyjít do ulic. Pochodovat chtěli také v Brně, Paříži nebo Zurychu a dalších městech. Na seznam měst, kde se pochody konají, se podívejte ZDE.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz