Velikonoce

Velikonoční nákupy se blíží: PŘEHLED otvírací doby obchodů

Velikonoční nákupy se blíží: PŘEHLED otvírací doby obchodů
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Nadcházející víkend řada lidí toužebně vyhlíží. A není divu - díky Velkému pátku a Velikonočnímu pondělí bude pro většinu lidí volno dvakrát delší než jindy. Dejte si ale pozor, na kdy si naplánujete velký nákup.

Může se vám totiž stát, že po příjezdu k supermarketu nebo velkému nákupnímu centru zjistíte, že uvnitř nikdo není, je zhasnuto a dveře jsou zamčené.

I na Velikonoce totiž dopadá kontroverzní zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který obchodníkům jasně nařizuje, kdy mohou otevřít a kdy naopak musejí zákazníky zklamat. V opačném případě obchodníkům hrozí vysoké pokuty.

Pokud se tedy o čtyřech volných dnech chystáte na velký nákup, vězte, že si ho musíte odbýt buď v pátek, sobotu či neděli. Naopak o Velikonočním pondělí jsou velké obchody s prodejní plochou přesahující 200 metrů čtverečních tabu.


Související obsah

A pokud v pondělí zjistíte, že potřebujete něco neodkladně sehnat, musíte si vystačit s nejbližší večerkou nebo benzínkou. Na ty se totiž zákon nevztahuje - stejně jako na lékárny či obchody na letištích a nádražích.

ČTĚTE TAKÉ:

Velikonoce se blíží: Jak spolehlivě poznat čerstvá vejce?
Velikonoce v Evropě: Koledníci nepohrdnou štamprlí ani hledáním ztraceného piva

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz