Dubaj

Výborná zpráva: Emirates zavádí druhou linku z Prahy do Dubaje!

Výborná zpráva: Emirates zavádí druhou linku z Prahy do Dubaje!
Zdroj: Thinkstockphotos

Společnost Emirates v úterý oznámila přidání další denní linky z Prahy do Dubaje. K zavedení linky se rozhodla na základě stále rostoucího počtu pasažérů cestujících na této trase od roku 2010, kdy byla spuštěna první linka.

Nový let bude přidán už 1. července 2018. Podle společnosti tím uspokojí narůstající poptávku přilétajících i odlétajících cestujících. Tento denní let zajistí Boeing 777-300ER s kapacitou 360 sedadel a posílí tak turismus o celkem 262,800 míst ročně.

"Určitě neexistuje lepší způsob, jak oslavit osmileté výročí trasy Praha-Dubaj, než uvedením dalšího letu," říká Bořivoj Trejbal, Country Manager Emirates pro Českou republiku. "Od startu našeho prvního letu na této trase se setkáváme s neustále rostoucí poptávkou, která demonstruje, že Češi oceňují cestovní zážitky s Emirates. Jsem si jistý, že další možnosti plynoucí z přidání druhého letu se na trhu setkají s úspěchem," dodává.

Let bude rozdělen na tři třídy – v první třídě bude osm privátních kabin. Business Class zájemcům nabídne 42 polohovatelných sedadel. V Economy Class čeká na zájemce 310 prostorných míst. Let EK138 poletí z Prahy ve 21:35 a v Dubaji přistane v 5:30 následujícího dne, kde budou mít cestující možnost strávit den v Dubaji a využít bohaté možnosti, které město nabízí. Zpáteční let EK137 poletí z Dubaje v 15:30 a do Prahy přiletí v 19:55.

Díky dohodám o sdílených letech Emirates s partnerem flydubai mohou zákazníci využít se zastávkou v Dubaji i letů do dalších destinací jako Zanzibar, Káthmandú, Salalah či Kilimandžáro, které získávají na popularitě i mezi českými cestovateli.

Na všech letech s Emirates mají pasažéři k dispozici prostor pro zavazadla, až 35 kg v třídě Economy, 40 kg v Business Class a 50 kg ve First Class.

Související obsah

Na palubě mohou pasažéři využít program ice nabízející až 3 500 kanálů audiovizuální zábavy, mimo jiné nejnovější filmy, seriály, hudbu, audioknihy a hry, pohostinnost mezinárodní posádky Emirates i gurmánské zážitky kuchyně inspirované rozmanitými regiony i bezplatné nápoje.


Nový let doplňuje již existující linku EK139 provozovanou letounem Emirates A380, která denně odlétá z Dubaje v 8:35 a přistává v Praze v 13:00, následně odlétá z Prahy jako EK140 v 15:55 a přistává v Dubaji v 23:50.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz