Nedostatek

Nedostatek sexu vás změní! Tohle se začne dít s vaším tělem

Nedostatek sexu vás změní! Tohle se začne dít s vaším tělem
Zdroj: Profimedia

Nemít sex je pro mnoho lidí naprosto nepředstavitelnou záležitostí. Člověk se ale lehce může dostat do situace, kdy je jednoduše potřeba v dovádění na delší dobu "vysadit". A podle sexuoložky to s tělem dělá divy!

Žádný partner na obzoru, těhotenství, stresy, zdravotní problémy. To vše mohou být důvody k tomu, aby musel člověk delší dobu abstinovat v sexu. Co se ale začne dít v lidském těle, když člověk (ať už dobrovolně, nebo nedobrovolně) "sekne" s milováním? Podle sexuální terapeutky Sari Cooperové není velkým překvapením, že hůře na tom budou především ženy.

Ztráta libida

Problém číslo jedna. Ztrátu libida (tedy chuti k sexu) provází lenivost a obvykle platí, že čím déle člověk abstinuje, tím méně po sexu touží. Často platí heslo - sejde z očí, sejde z mysli. Samozřejmě se ale najdou i výjimky, které může delší doba bez pohlavního styku naopak nabudit. Z hlediska kvality sexuálního života pak může být menší pauza spíše přínosem, informuje The Sun.

Změny nálady

Vzájemná blízkost dokáže s lidmi dělat divy! A nedostatek fyzického kontaktu pak může mít vliv na psychiku a zhoršovat náladu člověka. "Při sexu mají lidé kontakt tzv. kůže na kůži, což je hlavní způsob, který nás dělá spokojenými a vzájemně nám zlepšuje náladu," vysvětlila Cooperová.

Oslabení vaginální stěny

Obvykle se tento problém týká žen při menopauze. Když radikálně omezíte pohlavní styk, vaginální stěny slábnou a mohou pak při sexu způsobovat bolest.

Související obsah

Bolestivé menstruace

Podle odborníků sex napomáhá zmírňovat obtíže spojené s menstruací - zejména pak křeče. Při pohlavním styku totiž dochází k lepšímu prokrvování a stimulaci, což napomáhá bolesti potlačovat. Naopak při nedostatku sexu se mohou problémy zhoršit.

Vzroste hladina stresu

Je všeobecně známo, že sexuální zážitky pomáhají odbourávat stres. Nejen po náročném dni tak mohou přijít velmi vhod. Pokud dojde k útlumu sexuální aktivity, může hladina stresu vzrůstat rychleji. Samozřejmě i v tomto případě se ale najdou výjimky. Jak upozornila lékařka Lauren Streicherová, jsou případy, kdy je sex hlavním spouštěčem stresu. Jde zejména o případy, kdy je styk bolestivý nebo partner náročnější.

Související obsah

Infekce močových cest

Opakovaný sex je podle odborníků nejlepší prevencí před infekcemi močových cest. Nedostatek sexu naopak může riziko šíření bakterií, které infekce vyvolávají, zvyšovat.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Žena explodovala během sexu! Za krutou smrt může vášnivý manžel

Jak partnera sexuálně zklidnit nebo nabudit?
Potraviny, které ničí náš sexuální život

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nedostatek

Důležité Události

Píše se na Deník.cz