Zlozvyk

Kousání nehtů, točení vlasy, klepání prsty. Co prozradí zlozvyky

Kousání nehtů, točení vlasy, klepání prsty. Co prozradí zlozvyky
Zdroj: Profimedia

Možná si to ani neuvědomujete, ale některé vaše zlozvyky vás mohou stavět do hodně špatného světla. Může jít přitom o maličkosti, neverbální komunikace ale o nás dokáže prozradit víc, než si myslí.

Okusování nehtů, přehnaná gestikulace, hraní si s vlasy – i kvůli těmto zlozvykům ve vás ostatní mohou číst jako v otevřené knize, nebo vy v nich! Dokázat rozpoznat, co se druhý snaží neverbální komunikací říct, je velmi užitečné, píše bety.cz. Přečtěte si, co o vás jednotlivé zlozvyky vypovídají. 

Kousání nehtů

Není to vůbec nevinný zlozvyk. Okusování nehtů na veřejnosti značí ješitnost, pocit nenahraditelnosti a jedinec tím prý dává najevo pocit, že je lepší než ostatní.

Kontrola času

Tento zlozvyk prozrazuje nervozitu a netrpělivost. Vyvolává falešný dojem, že je člověk v časovém presu, což nepůsobí moc přátelsky. Snažte se proto každých pět minut nekontrolovat hodinky nebo mobil. Pokud skutečně potřebujete v určitý čas odejít, nastavte si upozornění, které vám včas zazvoní.

Související obsah

Přehnaná gestikulace

Někteří lidé se prostě nemohou ubránit přehnaným gestům. Mávají rukama na všechny strany, až můžete mít pocit, že někdo přijde o oko. Takové chování prý ukazuje, že člověk něco skrývá a že byste se před ním měli mít na pozoru.

Naopak umírněná a kontrolovaná gesta jsou projevem sebedůvěry a vůdcovských schopností. Při komunikaci se snažte mít otevřené dlaně, kterými dáváte najevo otevřenost.

Hrátky s vlasy

Myslíte si, že točení pramínku vlasů na prst vypadá svůdně a sexy? Spíš to vypovídá o nepozornosti a nejistotě a také o tom, že se takový jedinec snaží oklamat své okolí a tvářit se sebejistě.

Související obsah

Ruce v pěst

Takové gesto je znakem agrese a prozrazuje, že jste naštvaní. Zaťatými pěstmi dávají lidé najevo nesouhlas s protichůdným názorem a rozhodně s lidmi, kteří takový názor zastávají, nehodlají diskutovat.

Klepání prsty o stůl

Tím projevujete svůj vnitřní nepokoj, zmatek a chaos. Člověk, který ťuká prsty o stůl, není v té chvíli schopen přijímat jakékoli podněty zvenčí a nemá smysl mu věnovat pozornost. Děláte to také? Asi potřebujete oddych. Zavřete oči, zhluboka dýchejte a pár minut relaxujte.

Související obsah

Ruka mezi stehny

Je to sice velmi nevinné gesto, ale značí plachost daného člověka, který radši mlčí, než aby prosadil svůj názor. Na takového jedince nenaléhejte a dejte mu prostor. Často jen čeká na to, až ho vyzvete k vyřčení vlastního názoru, ale rozhodně ho k tomu nenuťte.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

12 tajných věcí, které děláme všichni, ale nikdo to nepřizná! Poznáte se v tom?

Proč si muži neustále sahají do rozkroku? Tyhle důvody byste nečekali

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz