Zahraničí

Při násilných střetech v pásmu Gazy už zemřelo 17 Palestinců

Nejméně sedmnáct Palestinců zemřelo při násilných střetech s izraelskými vojáky, kteří měli zasahovat proti nepokojům při několikatýdenních protestech u izraelských hranic. Další tisícovka lidí utrpěla při nepokojích zranění. Podle izraelské strany je v několika kempech podél hranic kolem sedmnácti tisíc lidí.

Ohromné davy Palestinců se vydaly k izraelských hranicím kvůli několikatýdennímu protestu. Na pěti místech podél hranic se podle BBC s odkazem na izraelské úřady sešlo kolem 17 tisíc lidí.

Izraelská armáda informovala o šesti místech, na kterých vypukly nepokoje, při kterých lidé zapalují pneumatiky a vůči plotu na hranicích a vojáky za ním hází kameny, BBC dokonce mluví o zápalných lahvích.

Izraelští vojáci na nepokoje odpověděli střelbou, při které zemřelo nejméně sedmnáct lidí, mezi nimi má být i šestnáctiletý chlapec. Zraněných je podle odhadů více než 1000 lidí.

Související obsah

Palestinci se u hranic sešli v rámci "Velkého pochodu za návrat", což je podle portálu Memo mírový protest, který by měl podle BBC trvat až šest týdnů. Izraelská strana kvůli obavám z masového prolomení hranice zdvojnásobila svou vojenskou přítomnost.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz