řidič

VIDEO: Řidič autobusu ji vytlačil ze silnice, pak se do ženy pustil!

Velmi nepříjemné okamžiky prožila řidička na dvouproudém kruhovém objezdu v Mladé Boleslavi. Řidič autobusu ji tam při odbočování z vnitřního pruhu vytlačil ze silnice. Pak zastavil a šel ji urážet. Podle expertů ale přitom sám několikrát hrubě porušil předpisy. Všechno natočila bezpečnostní kamera v autě.

K incidentu došlo na výjezdu z kruhového objezdu v Mladé Boleslavi, na kterém řidič autobusu vytlačil řidičku ze silnice. Žena musela prudce brzdit, aby ji desetitunové monstrum nesešrotovalo. "Hodně jsem se lekla, strach jsem měla," přiznala TV Nova.

Autobusák zastavil - a to tak, že blokoval celý jízdní pruh. Odhodil cigaretu a zamířil k řidičce. "Naučte se vyhlášku! Z prostředka kruháče má přednost, kdo ho chce opustit! Krávo!!!"  řval na ženu. Ta byla pořádně vyděšená. "Jediná možnost byla zamknout se v tom autě a nic nedělat," řekla.

Podle experta ale v Česku takové pravidlo, jakým se řidič oháněl, neplatí. Autobusákovi tak za manévr hrozí 5 bodů a pokuta dva tisíce korun.

Související obsah

Přestupků se ale dopustil víc. "Řidiči autobusů, tramvají a trolejbusů nesmějí ve vozidle kouřit. Nikdy - ani když čekají na konečné," sdělil Roman Budský z týmu dopravní bezpečnosti. To ale není všechno. "Zůstal stát mezi pruhy. Způsobem, který jednoznačně ohrozil ostatní účastníky silničního provozu," dodal expert.

Policie video viděla a jednání řidiče bude prošetřovat. Případ podle experta ale poukazuje na něco mnohem závažnějšího. Přednost při jízdě po víceproudých kruhových objezdech není v Česku legislativně řešena. Řada řidičů se proto pro jistotu vnitřnímu pruhu vyhýbá.

Rada odborníka na závěr: Když chcete odbočit vpravo a máte tam auto, nezastavujte a raději pokračujte dál. Objeďte celý okruh a v klidu odbočte na druhý pokus.

Ivan Berka/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz