Domácí

Řidiče kamionu vytlačil druhý tahač. Chtěl zabránit nehodě, dostal pokutu

Nebezpečné chování řidiče kamionu zachytila palubní kamera. Na dálnici vytlačil z pruhu druhý kamion, který pak narazil do osobního auta. Problémy však hrozí i vytlačenému řidiči kamionu.

Petr Heteš je zkušeným řidičem kamionu. I tak jej zaskočilo nebezpečné chování dalšího řidiče. Heteš jel v úterý v noci po dálnici D1 v Praze. Za exitem na šestém kilometru si všiml náklaďáku s cizí poznávací značkou, který chtěl vjet na dálnici. Přejel tedy do prostředního ze tří pruhů, aby mu uvolnil cestu.


S tím se však druhý řidič nespokojil a bez vyhozeného blinkru se stále více blížil k Hetešovu kamionu. Ten, aby se s ním nesrazil, strhl řízení do levého pruhu. Tam poškodil osobní auto. Druhý řidič tahače ničeho nedbal a zmizel v dáli. Podobně jako osobní auto, které jelo za ním a jehož osádka byla svědkem události.


Pro Heteše tím problémy neskončily. "Přijeli policisté, odjeli jsme na odstavné parkoviště, popsali jsme, co se stalo. Sepsali jsme protokol, podepsal jsem jim to, že udělají papíry na šetření. Dostal jsem pokutu 200 korun," popsal.

Související obsah


"V současné době probíhá vyšetřování všech okolností dopravní nehody," okomentoval mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa.


Redakce TN.cz požádala o vyjádření advokáta Pavla Kolesára. "Musí se posoudit, jaké je hledisko krajní nouze. Jestli měl dotyčný řidič kamionu možnost se podívat do zpětného zrcátka, což je zásada – nemůžu si dovolit vjet do pruhu, aniž bych se podíval, jestli za mnou něco nejede. Pokud jedou kamiony zhruba stejně rychle, je obecně lepší, když se srazí dva kamiony, než aby přejel do vedlejšího pruhu, kde jede osobní auto vyšší rychlostí. Střet kamionů nemívá tak fatální následky, jako když osobní auto čelně narazí do zadní části kamionu. Umím si představit i spoluzavinění obou," zhodnotil Kolesár. Krajní nouze zahrnuje případy, kdy člověk při ochraně majetku či zdraví poruší zákon.


"Kdybych ve svém pruhu zůstal, tak by to ten osobák stejně odnesl, možná by nás tam do pytle sbírali všechny. Bylo to všechno velice rychlé," přiblížil Heteš.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události