Nos

Žena přišla po kousnutí psem o nos! Protéza jí při kýchání upadne

Žena přišla po kousnutí psem o nos! Protéza jí při kýchání upadne
Zdroj: Profimedia

Stejně jako někteří lidé ztratili končetinu, chybí Jayne většina nosu. Přišla o něj po pokousání psem kvůli neobvyklé komplikaci. Na veřejnosti nosí protézu, kterou si nasadí vždy, než vyjde z domu. V soukromí ale často chodí bez náhrady a stále srší optimismem.

Jayne Hardmanovou z britského města Redditch kousl před pěti lety do nosu její vlastní pes. Kdyby to ale fenka jménem Cece neudělala, Jayne mohla zemřít. Dnes Angličanka věří, že se ji Cece snažila na její nemoc upozornit, píše portál Daily Mail.

Po kousnutí Jayne nezvykle otekl obličej a přestože ji lékaři ujišťovali, že jde o běžnou reakci, její stav se celého půl roku nelepšil. Po různých testech konečně doktoři sdělili Jayne diagnózu - trpěla Wegenerovou granulomatózou.

Jayne postupně odumíraly cévy a musela na chemoterapii. Ani po dvou letech to ale nebylo lepší, a tak lékaři doporučili amputaci. Den, kdy jí chirurgové uřízli nos, popsala jako nejhorší v životě. Dnes už se ale se situací smířila a dokonce o ní vtipkuje.

 

Přes den nosí Jayne umělou náhradu, kterou jí lékaři vymodelovali. Dokonce dostala i protézy v tmavších odstínech, kdyby se chtěla náhodou opalovat. Na noc či v soukromí si náhradu sundává a na veřejnosti si ji třeba při kýchání musí přidržovat.

 

Související obsah

"Kýchání je opravdu problém. Jednou jsem si nos nedržela, když jsem u nedělní večeře kýchla, a on upadl. Skončil mezi nohama mého syna. Rodina už se s tím ale smířila stejně jako já, takže to byla úsměvná situace," popsala Jayne. Náhradu má prý dokonce radši než původní nos, který byl prý "dost velký".

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz