Lyžování

Poslední šance si zalyžovat! V těchto areálech zůstává otevřeno

Lyžařská sezóna ještě nekončí a jak zjistil štáb televize Nova, o víkendu můžete vyrazit do 14 středisek po celé republice. Přesto už vlekaři pomalu bilancují a těší se z toho, že sezona byla nadprůměrná - někde se lyžovalo dokonce pět měsíců.

Takové počasí je snem každého milovníka lyžování. V Peci pod Sněžkou bylo azuro a na to, že je duben, i velmi kvalitní sníh. I kolem poledne byly sjezdovky umrzlé a lyžaři dokonce stále jezdili po ranním manšestru.

Kromě Pece pod Sněžkou se v Krkonoších lyžuje také Janských Lázních, Špindlu a Harrachově. A o víkendu bude ještě v provozu dalších deset středisek po celé republice. Poslední lyžování si užívají například i na Dolní Moravě.

Končit se nebude kvůli nedostatku sněhu, ale spíš kvůli klesající návštěvnosti a přípravám na sezonu letní. "Přecházíme rovnou do letního provozu a chystáme dětské atrakce, lanové parky," vypočítal Petr Bár ze skiareálu Dolní Morava. "Musíme připravit kabinkovou lanovku na Černou horu, na Portášky," doplnil Petr Hynek ze skiresortu Černá hora - Pec.

Související obsah

Zimní sezona byla úspěšná, ve velkých areálech trvala skoro 150 dnů. Českých návštěvníků prý neubývá, spíš naopak a také se prodlužuje průměrná délka jejich pobytu. "Průměrná délka je tři a půl dne až čtyři noci, což je vynikající," pochvaluje si Hynek.

Lyže, přesněji řečeno běžky, ale ani po víkendu ještě nemusí končit ve sklepě. V Krkonoších jsou díky bohatým přídělům sněhu ze zimních měsíců pořád ještě desítky kilometrů upravených běžeckých tratí.

Filip Pultar/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz