Ústí nad Labem

Skandál v Ústí! 'Simulanta' poslali z nemocnice dvakrát domů, zemřel

Skandál v Ústí! 'Simulanta' poslali z nemocnice dvakrát domů, zemřel
Zdroj: Thinkstockphotos

Ústecká Masarykova nemocnice čelí skandálu. Na konci března tamní lékaři poslali dvakrát domů seniora (75), kterému nebylo dobře. Když ho přijali napotřetí, do rána zemřel. Případ nyní řeší policie.

Na případ upozornila rodinná přítelkyně mrtvého muže, která zároveň na nemocnici podala trestní oznámení pro podezření ze zanedbání lékařské péče, informuje Ústecký deník.

Ital (75) měl podle ženy velké bolesti, dokonce zkolaboval. Jeho lékařka doporučila okamžitou cestu na pohotovost. A tak jeli. Muž však v nemocnici dlouho nepobyl, odpoledne už si ho známá vyzvedávala.

"Jeho stav se stále zhoršoval. Nemohl jíst ani pít, a tím pádem neužil žádný z dlouhodobě předepsaných léků,“ řekla žena deníku. Protože situace byla neúnosná, přivolala muži sanitku. Z nemocnice ho ale opět poslali domů s tím, že hospitalizace není třeba.

Související obsah

Jenže zdravotní stav seniora se nelepšil, a tak pro něj sanita večer jela znovu. Tentokrát ho sice v nemocnici nechali, rána se ale nedožil. Ženě pak z nemocnice volali, že muž v noci zemřel.

Rodinná přítelkyně odmítla nechat případ jen tak být a podala trestní oznámení, které ústecká policie nyní prošetřuje. Nemocnice smrt muže potvrdila, blíže se ale k případu nevyjádřila. "Vzhledem k tomu, že v souvislosti s událostí bylo podáno trestní oznámení, nemůžeme k případu sdělovat další informace,“ uvedl mluvčí Krajské zdravotní, pod kterou Masarykova nemocnice spadá, Ivo Chrástecký.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz