Maturita

Maturity odstartovaly slohovkami! Vybrali byste si z letošních témat?

Bezmála 70 tisícům studentů dnes odstartovaly maturity. Jako první byly na programu slohové práce z českého jazyka. Oproti předchozím rokům studenti místo z deseti témat vybírali pouze z šesti.

Celkem 69 318 studentů zasedlo úderem poledne do lavic, aby složilo první zkoušku ze společné části maturit – slohovku z češtiny. Vybrat si mohli celkem ze šesti témat a žánrů. Kterou variantu byste zvolili vy?

1. Prague Food Festival 2018 - zpráva do časopisu Vaříme s láskou o průběhu akce představené ve výchozím textu

2. Dobrodružství s piráty - vypravování Marca Ricciho o tom, jaké dobrodružství s piráty prožili lidé plující na Černém orlu (úvodem vypravování je výchozí text)

3. Únikové hry: tajemná místnost a hodina času - článek o únikových hrách určený do společenského časopisu

4. Nezapomenutelná záporná postava - charakteristika jedné ze záporných postav jmenovaných ve výchozím textu (Jago, Hannibal Lecter, lord Voldemort...)

5. Může být obdivuhodný i zdánlivě obyčejný život? - úvahový text

6. Školní slavnost - úřední dopis, který reaguje na výchozí text a obsahuje žádost o pronájem městského divadla za účelem uspořádání školní slavnosti

Opravovat se slohy budou i tentokrát centrálně, což řada studentů i učitelů kritizuje. Ministerstvo ale namítá, že kritéria pro hodnocení jsou přesně daná a opravování je tak objektivnější, než když práce opravovali učitelé přímo ve školách.

Související obsah

Společná část maturit bude pokračovat v květnu. Maturanti si mohli vybrat, zda budou kromě češtiny skládat zkoušku z cizího jazyka nebo matematiky. Ve středu 2. května čeká na maturanty didaktický test z matematiky a písemné práce z angličtiny a ruštiny. Ve čtvrtek je na programu test z češtiny a ruštiny a slohovka z francouzštiny, němčiny a španělštiny. V pátek potom čeká studenty test z cizích jazyků kromě ruštiny. Společná část maturit skončí 9. května nepovinným testem z Matematiky+.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HÁDANKA se stolem potrápí i vás: Vypadá jednoduše, ale uhádnou ji jen lidé s IQ nad 120!

Vtipná galerie: Poznáte hvězdy na maturitních fotkách?

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz