Hamburk

Brutální útok v Hamburku. Muž ubodal exmanželku a dceru (†1)

Obyvatele německého Hamburku šokoval brutální útok, který spáchal třiatřicetiletý muž pocházející z Nigeru na svojí exmanželku a roční dceru. Muž je napadl ve stanici příměstské dráhy Jungfernstieg. Dítě zemřelo na místě, žena později následkům zranění podlehla v nemocnici.

Co přesně vraždě předcházelo, policisté vyšetřují. Útočník napadl a pobodal v podzemní stanici příměstské dráhy svojí bývalou manželku a roční dceru.

Dítěti už záchranáři nedokázali pomoci. Zraněnou ženu převezli po útoku do nemocnice. Policisté ale později informovali, že žena v nemocnici zemřela.

Útočník z místa utekl. Podle listu Allgemeine Zeitung ale později na sebe zavolal policisty a vyslané hlídce se vzdal. Vražednou zbraň, pravděpodobně nůž, stihl předtím odhodit do koše. Policisté ale v podvečer informovali, že zbraň zajistili.

"Způsob, jakým muž dítě a ženu usmrtil, byl velmi otřesný, byl cílený a velmi brutální," uvedl policejní mluvčí Timo Zill.

Související obsah

Okolí místa útoku policisté uzavřeli. Vyšetřování se ujalo hamburské oddělení vražd. Kvůli probíhající policejní operaci byl zastaven provoz na příměstské vlakové lince spojující hlavní hamburské nádraží a nádraží Altona.

Motiv, proč muž na vlakové zastávce vraždil, policisté zatím neznají. Podle prvotních závěrů ale vše nasvědčuje zločinu z vášně. Útočník skončil v cele předběžného zadržení. V pátek jej čeká vazební jednání u soudu.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz