Zoo Praha

Nebezpečná hra v pražské zoo: Hledači kešek riskují mezi zvířaty!

Nebezpečná hra v pražské zoo: Hledači kešek riskují mezi zvířaty!
Zdroj: Profimedia

Pražská zoo řeší nebezpečný problém. Někteří lidé se totiž v areálu zoo pohybují mimo prostory určené pro návštěvníky, někdy dokonce v blízkosti výběhů nebezpečných zvířat. Jedná se o tzv. "geocachery", kteří v areálu pátrají po skrytých schránkách.

Počínání některých hledačů pokladů tak kritizuje vedení zoo. "Při jejich hledání totiž dochází k pohybu osob mimo návštěvnické prostory, což je nejen v rozporu s návštěvním řádem, ale především je to vysoce rizikové," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Hledači si často vůbec neuvědomují, že při svém koníčku riskují. "Zaznamenali jsme například hledání kešky mimo návštěvnický prostor v těsné blízkosti plotu, za nímž byli vlci. Mohlo dojít k vážnému zranění," řekl.

Vedení zoo také vadí, že s nimi rozmisťování "kešek" doposud nikdo nekonzultoval. "Námitku, že bychom zřizovatele kešek měli vyhledat a komunikovat s nimi, nemůžeme akceptovat. Věc se má opačně - oni by se měli obracet na nás a jejich umístění s námi konzultovat," tvrdí Bobek.

Související obsah

Dokud k tomu nedojde, nebude vedení zoo další provozování geocachingu ve svém areálu podporovat. Další podmínkou je pak odstranění problematických "kešek", kde hrozí nebezpečí úrazu.

Portál TN.cz požádal o vyjádření i Českou asociaci geocachingu. Ta ústy svého revizora Martina Šimka vzkázala, že obavy vedení pražské zoo chápe a rozumí jim.

"Naše legislativa i celosvětová pravidla hry geocaching stojí jednoznačně na straně Zoo Praha. Jestliže vedení zoo s umístěním geocachingové schránky (kešky) nesouhlasí, hráči jsou povinni to respektovat. Je však třeba zdůraznit, že plošný zákaz geocachingu v areálu zoo by byl ke škodě hráčům i zoo samotné," myslí si Šimek.

Zároveň se domnívá, že zoo nechce "keškaře" vyštvat úplně. "Vyjádření chápeme jako výzvu autorům stávajících a případných nově zamýšlených kešek k tomu, aby své plány konzultovali s vedením zoo a společně našli řešení, které bude vyhovovat potřebám obou stran. Tento postup plně schvalujeme a podporujeme," uvádí zástupce keškařské asociace.

Šimek uzavřel, že asociace zatím nechce do sporu vstupovat, ale je připravena s hledáním kompromisu pomoci, pokud ji o to zainteresované strany požádají.

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz