Domácí

Kluci na Pardubicku kvůli "kešce" šplhali po mostě. K pádu stačilo málo

Kluci na Pardubicku kvůli "kešce" šplhali po mostě. K pádu stačilo málo
Zdroj: Městská policie Pardubice

Dvojice chlapců ve věku 14 a 17 let se zřejmě rozhodla využít volný čas k hledání takzvaných kešek. Pro jednu z nich se vydali po konstrukci mostu v Pardubicích, který se rozhodli přeručkovat. Že jim hrozil několikametrový pád, malým dobrodruhům zřejmě nedošlo.

Pardubické strážníky na dvojici na svítkovském mostě upozornil jeden z tamních obyvatel. Oba fanoušky geocachingu poučili o tom, že cesta, kterou si za vytouženou keškou zvolili, je mohla stát zdraví. Pochválili ale jejich mrštnost.

"Prázdninový režim začal dříve a děti na distanční výuce mají více času. A tak vymýšlí, co podniknout. Za sportovní výkon i obratnost mají od nás palec nahoru, ale na možné nebezpečí museli strážníci upozornit nejen je, ale i zákonné zástupce," řekla mluvčí pardubické policie Lucie Klementová.

Související obsah

Strážníci na místo dle mluvčí přijeli čistě preventivně a z mostní konstrukce kluky vykázali. Chlapci sice dostali vynadáno, žádný postih jim ale nehrozí. Jestli kýženou kešku našli, pardubická městská policie neuvedla.

"Tímto apelujeme na rodiče, aby se svými potomky doma probrali zásady bezpečného chování ve městě i při prázdninových aktivitách. Preventivní programy tohoto rázu běžně zajišťuje i Městská policie Pardubice, letos ale o ně školáci z důvodu pandemie přišli. Tak jako většina povinností souvisejících se školou zůstává i tato pouze na samotných rodičích," dodala Klementová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz