Královéhradecký kraj

Velký požár lesa na Jičínsku: Hasičům pomáhalo i letadlo

Velký požár lesa na Jičínsku: Hasičům pomáhalo i letadlo
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

S velkým požárem lesa na Jičínsku bojovalo v neděli odpoledne 11 jednotek hasičů. Ti vyhlásili 3. stupeň požárního poplachu a k hašení dokonce povolali letadlo. Požár se zhruba za hodinu podařilo dostat pod kontrolu.

Hasičům byl požár lesa u obce Zámostí, respektive místní části Blata, nahlášen ve tři hodiny odpoledne.

"Na místo vyrazili profesionální hasiči z Jičína a dobrovolné jednotky SDH Slatiny, Kopidlno, Jičín, Valdice, Markvartice, Sobotka, Mladějov, Staré Místo a Železnice. Pro událost byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu," řekla mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová.

Podle hasičů hořel lesní porost na ploše 200x200 metrů. Hasiči se kvůli velkému suchu báli rychlého šíření požáru, proto ho potřebovali dostat co nejrychleji pod kontrolu.

"Velitel zásahu si proto vyžádal leteckou hasičskou službu z Jičína. Letadlo provedlo celkem šest shozů hasiva," prozradila Götzová. Ve čtvrt na pět se podařilo požár dostat pod kontrolu a hasiči už mohli dohašovat jen drobná ohniska.

Související obsah

Na místě začali bezprostředně poté pracovat vyšetřovatelé. "Bylo zjištěno, že v místě probíhalo ohlášené pálení. S největší pravděpodobností zde byla po ukončení pálení ponechána ohniště bez dozoru a oheň se tak díky suchu a větru rozšířil na okolní lesní porost," prozradila Götzová, co je s největší pravděpodobností příčinou požáru.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz