Zajímavosti

Plavková sezóna se blíží. Tyto diety jsou nejúčinnější! SEZNAM

Plavková sezóna se blíží. Tyto diety jsou nejúčinnější! SEZNAM
Zdroj: isifa.com

Jaro o sobě konečně dává vědět, počasí se nám neustále zlepšuje a teploty stoupají. Začíná se nám blížit plavková sezóna! Vyzkoušejte 5 nejúčinnějších diet, díky kterým budete připraveni na léto. Oblíbená je středomořská dieta, paleo dieta nebo Dash dieta.

Existuje spousta diet, které se lidé snaží dodržovat, avšak výsledek žádný. Jsou zde však i diety, které jsou účinné a nemusejí být tak náročné. Dodají vašemu tělu potřebné živiny a pomohou vám získat vysněnou postavu.

Středomořská dieta

Velmi oblíbená je Středomořská dieta. Konzumuje se zde převážně ovoce, zelenina a ryby, které jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny podporující cévy a srdce. Dále jídelníček zahrnuje hodně luštěnin, netučného masa a ořechy nebo byliny. Tato dieta je bohatá na vlákninu a rostlinné tuky.

Paleo dieta

Další účinnou dietou je Paleo dieta. Ta je založena na stravě našich předků, na tom, co si ulovili, nebo jaké ovoce nasbírali. Paleo dieta zahrnuje ovoce, zeleninu, netučné maso, mořské potraviny a ořechy. Vyhnout byste se měli sladkostem, alkoholu, mléčným výrobkům a luštěninám.

Dash dieta

Dash dieta se zařazuje mezi ty, které vám pomohou zlepšit vaše zdraví. Díky omezení množství soli ve vaší potravě, přispívá ke zlepšení srdce, plic a cév, čemuž odpovídá i její název Dieta pro zabránění hypertenze. V této dietě se konzumují převážně bílkoviny, ryby, drůbež, luštěniny, zelenina a ovoce. Dále zahrnuje i mléčné výrobky nebo celozrnné potraviny. Důležité u této diety je především omezit sůl, kterou můžete nahradit bylinkami a kořením.

Související obsah

Atkinsonova dieta

Oblíbená je také Atkinsonova dieta, kterou má však mnoho lidí problém dodržovat kvůli většímu omezení v příjmu sacharidů. Při dietě se konzumuje maso, uzeniny, sýry, vejce, ovoce a zelenina. Vynechat byste měli těstoviny, pečivo, rýži, brambory, mrkev, banány a alkohol. Dieta má čtyři fáze, po jejich absolvování je důležité vrátit se zpět k vyvážené stravě, aby nedošlo k jo-jo efektu, tedy k opětovnému navýšení váhy.

5+2 dieta

Mezi nové diety patří 5+2 dieta, během které se 5 dní běžně stravujete a dva dny dodržujete půst. Pět dní byste měli jíst s mírou a zdravě. Dva dny půstu neznamená, že přestanete jíst. Naopak budete přijímat bílkoviny, zeleninu, ovocné šťávy a vývar. Vynechat byste měli úplně sacharidy. Tuto dietu by neměli začínat těhotné ženy, lidé s cukrovkou nebo s onemocněním žaludku, střev a slinivky.
 

Pokud se rozhodnete pro některou z diet, důležité je dodržovat pitný režim a sportovat. 

ČTĚTE TAKÉ:

DIETA: Shoďte snadno 2,5 kila do konce týdne!
Když se chce, všechno jde! Dvojnásobná maminka dokázala zhubnout 54 kg. Co radí ostatním?

reg, TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz