Dálnice

VIDEO: Dělníci jen o vlásek unikli smrti! Přiřítil se na ně kamion

Chybělo málo a tragédie mohla být na světě! Video z hrozivého incidentu, při kterém málem přišli o život dělníci odklízející zbytky nehody na dálnici D11, v pondělí zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). To tímto způsobem varuje všechny řidiče, aby byli za volantem nanejvýš opatrní, protože podobných nehod se stávají desítky.

Video zachycuje incident z minulého týdne, který se odehrál na dálnici D11. "K původní nehodě vyrazili naši lidé s technikou společně s policií, aby zajistili místo a odstranili nehodu a zprovoznili dálnici," vysvětlil bližší okolnosti mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Dálničáři nejprve kritické místo označili světelnou šipkou, hned poté se pustili do práce. Jenže netrvalo dlouho a do světelné šipky vletěl řidič kamionu, který podle všeho nevěnoval pozornost řízení. Vůz před sebou pak odmrštil na dálničáře. "Jen tak tak uskočili, unikli jisté smrti," upozorňuje Rýdl.

Mluvčí ŘSD zároveň vychvaluje chování pracovníků po incidentu. Nesložili se, ale ihned vyrazili k řidiči kamionu, aby se ujistili, že je v pořádku. "Kdokoliv a kdykoliv dostane chuť nadávat dálničářům, ať se podívá na toto video a zároveň si představí, že půl metru od jeho pracovního stolu jezdí kamiony devadesátkou," vyzývá mluvčí ŘSD.

Související obsah

Podobných incidentů, kdy nepozorní řidiči ohrožují dálničáře, jsou podle něj desítky. "Jen za poslední dva roky evidujeme skoro stovku rozbitých šipek," vysvětluje. Řidiči kamionu podle něj často během jízdy sledují videa, píšou textové zprávy nebo třeba telefonují.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz