Domácí

Od nehody odešel i se značkami, pak dokonce zranil policistu

Mladý řidič (20) v Ústí nad Orlicí měl nehodu, aby ho policie nevypátrala, z místa se nechal odvézt a z nabouraného auta odmontoval registrační značky. Hlídka ho ale brzy našla doma, když měl jet na odběr krve do nemocnice, jednoho policistu zranil.

V zahlazování stop patří mezi začátečníky a po sobotním odpoledni řidič tohoto auta už ví, že když sundá registrační značky, stejně si k jeho dveřím policie nakonec cestu najde.

Z Ústí nad Orlicí do Letohradu je silnice sice krásná, ale taky zrádná. Je plná zatáček a jednu mladík nezvládnul. Naboural do reklamního poutače, vzal si osobní věci a zavolal příbuzným, ať pro něj přijedou. Nečekal dlouho, bydlí jen patnáct kilometrů daleko.

O hodinu později už policisté zvonili u jeho branky. Muž spolupracovat nechtěl, po policistech plival a nadával jim. Pak jednoho zranil na ruce. "Při dechové zkoušce nadýchal 1,7 promile alkoholu," vysvětlila policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Řidiče policisté naložili a odvezli zpátky k autu. "Prověřováním nehody jsme zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz na žádnou skupinu motorových vozidel," doplnila Vilímková.

Související obsah

V nemocnici skončil policista se zraněnou rukou a taky řidič. Laboratorní testy bezpečně ukážou, jestli se opil těsně po nehodě kvůli žalu ze ztráty vozu, nebo si na kuráž dal už něco před jízdou.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz