Domácí

Policie řešila nehody opilých cyklistů, dva skončili v nemocnici

Policie o víkendu vyjížděla k několika opilým cyklistům, kteří se zranili při pádech. Například v jižních Čechách řešili několik případů cyklistů, kteří nadýchali přes jedno promile alkoholu a skončili v péči lékařů.

K cyklistovi v bezvědomí už v sobotu krátce po obědě vyjížděli záchranáři v Písku. Když se zdravotníkům podařilo muže probrat, zjistili, že je pod vlivem alkoholu. Zřejmě ztratil rovnováhu a spadl z kola.

"Při přejíždění zpomalovacího pruhu upadl. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu ukázala více jak jedno a půl promile," uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Hodinu poté vyjížděli záchranáři k dalšímu zraněnému cyklistovi, který se před jízdou také posilnil alkoholem. Z kola spadl na návsi v Litvínovicích na Českobudějovicku. Záchranáři ho s podezřením na zlomeninu klíční kosti odvezli do nemocnice.

Policisté zjistili, že také on je pod vlivem alkoholu, v dechu mu naměřili 1,7 promile. Podle průzkumů většina cyklistů nepovažuje alkohol za řídítky za problém. Jenže cyklista na pozemní komunikaci je řidičem nemotorového vozidla a tak nesmí být pod vlivem alkoholu.

Související obsah

Za jízdu na kole pod vlivem alkoholu přitom hrozí poměrně vysoké tresty. Už jen od jednoho promile může být cyklista lehčí až o pětadvacet tisíc korun.

Alkohol v krvi cyklisty přitom zvyšuje možnost zavinění nehody mnohonásobně víc, než je tomu ve střízlivém stavu. Třeba po vypití jednoho piva, což je zhruba 0,2 promile v krvi, vzroste riziko nehody se zraněním až šestinásobně.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz