Zahraničí

Ruský novinář zemřel po pádu z okna, psal o smrti žoldáků v Sýrii

Ruský novinář zemřel po pádu z okna, psal o smrti žoldáků v Sýrii
Zdroj: Profimedia

Známý investigativní ruský novinář Maxim Borodin, který se zabýval smrtí ruských žoldnéřů v Sýrii a korupcí, zemřel po záhadném pádu ze svého bytu v pátém patře. Policie nevyloučila sebevraždu, podle známých k ní ale Borodin neměl důvod. Předchozí den navíc tvrdil, že se kolem jeho bytu pohybují maskovaní muži se zbraněmi.

Ruský novinář Maxim Borodin zemřel podle portálu BBC v neděli na následky zranění, která utrpěl po čtvrtečním pádu z okna svého bytu v pátém patře v Jekatěrinburgu. Policie na incident pohlíží jako na sebevraždu, jeho blízcí si tím ale vůbec nejsou jistí.

Podle BBC policie v bytě nenašla dopis na rozloučenou, Borodinův byt měl být ale zamčený zevnitř, dveře nejevily známky násilného vniknutí.

Celému incidentu navíc předcházela podle jeho blízkého přítele Vjačeslava Baškova dost zvláštní situace. Novinář mu měl ve středu volat, že se kolem jeho bytu a na jeho balkóně jsou maskovaní muži se zbraněmi v rukou.

Později ale upřesnil, že bezpečnostní složky měly mít v okolí jeho bytu pouze cvičení. O den později už byl ale s velmi vážnými zraněními nalezen pod okny svého bytu.

Související obsah

Se sebevraždou nesouhlasí například ani šéfeditorka Nového Dne, kde Borodin pracoval. Podle ní neměl novinář k sebevraždě sebemenší důvod, uvádí BBC.

Borodin se obecně věnoval tématům týkajícím se korupce a zločinu v Rusku. V poslední době se pak věnoval případům ruských žoldnéřů, kteří padli v Sýrii po konfrontaci s jednotkami USA na začátku února.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz