Zvířátka v ZOO

Vzácné medvídě z Hluboké už zkoumá venkovní výběh! VIDEO

Na začátku roku se v zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou narodilo mládě vzácného medvěda plavého. A tento týden se už odvážilo do venkovního výběhu!

Mládě, které se v jihočeské zoo narodilo hned první den letošního roku, už prozkoumává venkovní výběh. A jedná se o pěkně nebojácného jedince! Jak je vidět na videu v úvodu článku, už při prvním výletu do venkovních prostor skočilo mládě odhodlaně šipku do jezírka a zjistilo tak, že umí plavat.

Vzácné medvídě tak již mohou vídat i návštěvníci zoo v Hluboké nad Vltavou: "Medvědice s medvídětem má možnost jít do venkovního výběhu každý den od 9 do 14 hodin. Od 14 hodin do 9 hodin následujícího dne bude ve výběhu druhá medvědice (bez medvíděte)," uvedla zoologická zahrada na sociální síti informace o jejich největším současném taháku.

Související obsah

Zoo v Hluboké nad Vltavou je jediná zoologická zahrada ve střední a východní Evropě, která medvědy plavé chová. Medvěd plavý je poddruh medvěda hnědého. Jedná se o kriticky ohrožený poddruh žijící ve střední Asii. Ve volné přírodě žije jen asi 3 až 5 tisíc jedinců. Jsou všežravci, mají pískovou až červenohnědou srst a samci bývají výrazně mohutnější než samice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz