Domácí

Policista měl navést kolegu ke zfalšování spisu, vyšetřují ho

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá šéfa přestupkové agendy policejního ředitelství v Plzni. Podřízeného měl v dubnu loňského roku navést, aby zfalšoval záznam o silniční kontrole.

Vše začalo v dubnu roku 2016, kdy policejní hlídka s tehdy začínajícím policistou zastavila auto na jižním Plzeňsku. Za volantem seděl řidič pod vlivem alkoholu.

Policisté mu dali dvakrát dýchnout a protože rozdíl mezi oběma dechovými zkouškami byl větší než deset procent, měli mu dát dýchnout i potřetí. To se ale nestalo.

Druhý den měl jednoho z policistů na chybu upozornit jeho nadřízený. Měl mu údajně doporučit, aby záznam ve spisu předělal.

Začínající policista se prý bál postihu, proto svého nadřízeného poslechl a do spisu doplnil, že třetí dechovou zkoušku řidič odmítl. Postupem šéfa přestupkové agendy se začala zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů.

"Generální inspekce bezpečnostních sborů vede trestní stíhání příslušníka policie pověřeného kontrolou přestupkové agendy. Je podezřelý ze spáchání trestného činu zneužití úřední osoby," potvrdil Martin Strouhal z kanceláře ředitele GIBS.

Na vše se přišlo, když řidič předložil jako důkaz záznam z kamery. Policista, který spis upravil, dostal loni v září u Krajského soudu v Plzni roční podmínku. Jeho nadřízený, kterého nyní stíhá GIBS, nebyl zatím postaven mimo službu.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz