Nepořádek

Na horách postavili přístřešek za statisíce, Češi z něj udělali chlív!

Na horách postavili přístřešek za statisíce, Češi z něj udělali chlív!
Zdroj: facebook

Lesy ČR v posledních letech investovaly značné prostředky do vybudování naučných stezek a zázemí pro turisty. Někteří lidé si však těchto investic zřejmě neváží. Svědčí o tom jejich chování v novém přístřešku pro turisty v Jeseníkách. Ten je po roce provozu zanesen odpadky, prázdnými lahvemi od alkoholu a hromadou plastů.

Nad chováním některých turistů zůstává rozum stát. Přístřešek, který v zimě využívají běžkaři a v létě zase cyklisté, za rok provozu řádně zdevastovali. Podle fotografií to vypadá, že místo slouží spíš k alkoholovým večírkům, než k odpočinku během náročné túry.

Na nepochopitelné chování některých lidí upozornily Lesy ČR, které budovu v loňském roce otevřely. "Podívejte se, jak někteří užívají přístřešek, který jsme minulý rok vybudovali nejen pro běžkaře v Jeseníkách na Císařské louce," stěžují si na facebooku.

Budova přitom státní podnik vyšla na nemalé peníze. Celkové náklady na stavbu se vyšplhaly na 600 tisíc korun. Dřevěný přístřešek v zimě chrání běžkaře před studeným větrem a sněžením. Na 50 metrech čtverečních se nachází několik stolů, lavic, ale také kamenný krb s roštem.

Související obsah

V tomto teplém počasí se tak přístřešek využívá i ke grilování a posezení. A to je kámen úrazu. Někteří turisté si totiž k ohni berou i alkohol a na místě se tak často koná bujarý večírek. Po jeho konci si však po sobě alkoholem posilnění lidé neuklidí a prostě odejdou. Správcům se pak naskytne pohled, který je zachycen na fotografii.
 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz